Startuje 2. Festiwal Teatralny InQbator ulicy w Ostrołęce

Festiwal Teatralny InQbator zagości w Ostrołęce po raz drugi. To duże przedsięwzięcie artystyczne i organizacyjne. Przez trzy dni wystąpi 9 teatrów, które wystawią 11 spektakli. InQbator rusza już 19 maja.

Będą spektakle dla dzieci i dla dorosłych, przedstawienia w wykonaniu aktorów i spektakle lalkowe, będzie teatr posługujący się słowem oraz teatr bez słów – pantomima, teatr ruchu i teatr tańca. Obok zawodowców wystąpią uzdolnieni nie-zawodowcy z Ostrołęckiej Sceny Autorskiej oraz uczestnicy warsztatów InQbatora.

W Ostrołęce teatr na ulicy będzie mówił językiem, który doskonale rozumiemy – językiem filmu, telewizji, internetu. Będzie posługiwać się znakiem, gestem, symbolem, a rzadziej słowem. Bo to jest język współczesności. Niektóre teatry zaproszone na InQbator są nawet bardziej niż współczesne, są nowatorskie. Odbędzie się eksperymentalny spektakl teatru tańca wśród przechodniów, wprost na ulicy.

Teatr Uliczny, to współczesna forma teatru, odwołująca się do tradycji średniowiecznych widowisk jarmarcznych, wkraczająca w powszednie życie miasta, wykorzystująca skwery, parki, ulice, place itp. Widowiska mają zwrócić uwagę przechodniów; posługują się prostymi środkami przekazu i często mówią o problemach społecznych. Jako spektakle alternatywne mają za zadanie dotrzeć do jak największej publiczności – tak mówią teoretycy teatru.
W ramach Teatru Ulicznego współistnieją różnorodne formy i poetyki, od występów solowych, spektakli Teatru Plastycznego, przez przedstawienia dramatyczne nawiązujące do tradycji teatru po rozbudowane widowiska plastyczno - poetyckie.

Festiwal Teatralny InQbator wyróżnia „tematyczność”. InQbator to szereg wydarzeń teatralnych lub wokółteatralnych powiązanych jedną ideą przewodnią. Spektakle, warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania twórców z publicznością – wszystkie łączy wspólny temat. Każda edycja jest „inQbatorem” wybranej formy teatralnej pokazanej w szerokiej perspektywie.

InQbator tworzy i upowszechnia. Tworzy nowe miejsce na mapie teatralnej Polski, miejsce spotkań i wymiany doświadczeń twórców teatralnych, zawodowych i amatorskich. Upowszechnia kulturę i edukację teatralną. Warsztaty, prowadzone przed i w trakcie InQbatora, budzą kreatywność i propagują styl życia oparty na aktywnym uczestnictwie w kulturze.

Projekt InQbator – a więc coś więcej niż festiwal – podsyca ognisko działań teatralnych tam gdzie nie ma teatru repertuarowego.

Organizacja: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Miasto Ostrołęka, Ostrołęckie Centrum Kultury.

Program InQbatora

Ostrołęka, 19-21 maja Wstęp wolny

19 maja 2011 (czwartek)
19.00 – Parada teatrów (rozpoczęcie na Placu Bema)
19.30 – Oficjalne otwarcie festiwalu (scena przy DH Kupiec)
19.40 – Mały książe, grupa O.S.A. (scena przy DH Kupiec)
20.30 – Babel, Teatr Formy (scena przy DH Kupiec)
21.30 – Cadillac, Teatr Usta Usta (parking przed OCK)

22.45 – Klub festiwalowy, spotkanie z twórcami (kawiarnia Off Cafe, ul. Prądzyńskiego 4)

20 maja 2011 (piątek)
10.30 – Smok Wawelski, Teatr Domowy (scena przy DH Kupiec)
20.30 – Sąsiad 2011, Teatr Formy (scena przy DH Kupiec)
21.30 – Tańcz, Teatr A3 (parking przed OCK)

22.45 – Klub festiwalowy, spotkanie z twórcami (kawiarnia Off Cafe, ul. Prądzyńskiego 4)

21 maja 2011 (sobota)
12.00 – Wyprawa dr. Dolittle, Teatr Domowy (scena przy DH Kupiec)
16.00 – Hamlet, Teatr Walny (scena przy DH Kupiec)
17.00 – 2 b continued, Warszawski Teatr Tańca i Atelier WTT (scena przy DH Kupiec)

17.50 – Oficjalne zakończenie festiwalu

20.30 – Pokój, Teatr Snów (parking przed OCK)
21.30 – Wiśniowy sad, Teatr Woskresinnia (parking przy ul. Prądzyńskiego, za sceną przy DH Kupiec)

22.45 – Klub festiwalowy, spotkanie z twórcami (kawiarnia Off Cafe, ul. Prądzyńskiego 4)

Uwaga! Godziny rozpoczęcia spektakli mogą ulec drobnym zmianom. Najbardziej aktualne informacje znajdują się na www.festiwalinqbator.pl

ip/ FI

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.05.11, autor: redakcja)
Tagi: Festiwal Teatralny InQbator ulicy
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia