Malarstwo kwiatów: Akcja Goździk

Warszawska Galeria Sztuki Limited Edition już od 10 marca na wystawę, która została zainspirowana goździkiem – nieodłącznym symbolem Dnia Kobiet i czasów PRL-u. Będzie można zobaczyć prace, w których artyści pokazali temat kwiatów w sposób niebanalny.

Zapraszając do udziału w ekspozycji uznanych artystów, kurator wystawy chce przywrócić goździkowi jego pierwotne znaczenie, przedstawiając malarstwo kwiatów, którego wyznacznikiem jest talent i perfekcyjne opanowanie warsztatu przez twórców.

Ważną odsłonę dziejów goździka zostanie zaprezentowana dzięki pracy Andrzeja Pągowskiego, jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich plakacistów. Artysta wraz z Discovery Historia udostępnił na wystawę w Limited Edition ciekawe połączenie grafiki, filmu i animacji – prezentujące historię goździka.

Odwiedzający galerię będą mieli możliwość podziwiania zjawiskowego bukietu polnych kwiatów, malowanego akwarelą przez wielkiego artystę Józefa Wilkonia. O ponadczasowej magii kwiatów w sztuce przypomną realistyczne obrazy olejne Janusza Szpyta, artysty uznanego za prawdziwą osobowość w polskim malarstwie współczesnym. Warto też będzie zwrócić uwagę na rozjaśnioną gamę barwną, miękki rysunek i jakby roztopione we mgle bukiety Józefa Gazdy – porównywanego w sposobie malowania do znakomitej Olgi Boznańskiej. Wzrok przyciągną też na pewno prace Rafała Michała Szatona, ucznia Pin’a Moralesa z bliskiego kręgu Salvadora Dalego, który mieszka i tworzy w Hiszpanii. Z kolei amatorów ekspresyjnego malarstwa zachwycą kwiaty malowane ciekawą techniką wydmuchiwania farb, wykreowane przez Agnieszkę Nowińską, mieszkającą obecnie w USA.

Wśród artystów znajdą się również: Agata Woźniak-Niemkiewicz, Jan Przełomiec, Vladimir Vyatkin, Darek Pala, Izabela Markowska, Aneta Jaźwińska oraz mieszkająca od lat w Londynie niezwykła malarka Mańka Dowling.

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.03.14, autor: blackrose)
Tagi: Akcja Goździk, Warszawa, Galeria Sztuki Limited Editon
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Rafał Reyman Głombiowski
4
Sang-il Lee
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Biljana Savic-Lundell
2
Krystyna Mirek
3
Agata Kunderman
4
Stephen King
5
Hisham Matar
6
Elena Ferrante
7
Maciej Siembieda
8
Ashley Winstead
9
Marta Kisiel
10
Wojciech Burdelak
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia