Midge Ure z Zespołem na jedynym koncercie w Polsce

W sobotę 17 maja 2014 w warszawskim Klubie Progresja Music Zone wystąpi Midge Ure, legendarny kompozytor, frontman i wokalista zespołu Ultravox.

Będzie to pierwszy "elektryczny" koncert Midge'a Ure'a wraz z Zespołem w naszym kraju. Muzyk zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojej kariery w tym niezapomniane dokonania z albumów Ultravox. Midge Ure, który dołączył do Ultravox w 1980 roku nagrywając i komponując utwory na album „Vienna” w znacznym stopniu wpłynął na uformowanie się nowego wówczas stylu w muzyce, wywodzącego się z Post-punk i New Wave, który następnie został nazwany New Romantic.

Uważa się, że album „Vienna” (1980) był jednym z prekursorów tego stylu. Następne albumy formacji m.in. „Rage in Eden” (1981), „Quartet” (1982) oraz „Lament” (1984) ugruntowały pozycję zespołu jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop jakimi bez wątpienia było pojawienie się New Romantic, New Wave oraz Synth-pop w pierwszej połowie lat 80-tych.

W roku 1985 artysta wydaje swój pierwszy solowy album pt. „The Gift”, z którego pochodzi niezapomniany przebój „If I Was”, który osiąga szczyt listy przebojów w UK oraz w innych krajach Europy. Sama płyta dociera do pozycji 2 UK Album Chart. W tym samym roku Midge wspólnie z Bobem Geldofem komponują utwór „Do They Know It’s Christmas?” będący zaczynem do wielkiego koncertu charytatywnego na rzecz głodującej Afryki – Live Aid.

W roku 2008 ku ogromnemu zaskoczeniu i radości setek tysięcy fanów na całym świecie, ogłoszona zostaje wiadomość o reaktywacji Ultravox po 23 latach ! Zespół wyrusza w trasę koncertową. Natomiast w roku 2012 zostaje wydany wspaniały album „Brilliant” – pierwszy po 28 latach album formacji w oryginalnym składzie. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje na całym świecie.

Podczas warszawskiego koncertu Fani z pewnością będą mogli usłyszeć wiele niezapomnianych, i tak ważnych dla muzyki rockowej utworów jak: „Dancing With Tears In My Eyes”, „The Voice”, „Hymn”, przepiękny „Vienna” a także „If I Was”, „Call Of The Wild”, „Cold, Cold Heart” czy „Breathe” zaśpiewanych przez jeden z najwspanialszych męskich głosów w muzyce rozrywkowej ostatnich 35 lat.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.02.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Midge Ure, jedyny koncert w Polsce
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia