Czytanie „H8” Michała Kmiecika w Cafe Kulturalna

Wraca cykl czytań współczesnych dramatopisarzy "Lektury Lektora". W poniedziałek o 19:00 zapraszamy do Cafe Kulturalna na czytanie sztuki Michała Kmiecika "H8", która jest współczesną parafrazą „Hamleta” Williama Szekspira.

"H8 zżera dusze. Tragedia Trudy" to próba przetworzenia Shakespeare'owskiego "Hamleta" na inny rodzaj opowieści - w innych sytuacjach, z innymi postaciami, których odległe pierwowzory pojawiają się w "Tragedii Hamleta, księcia Danii". The time is out of joint, a z nim również cała reszta  /Michał Kmiecik/.

Reżyseruje Michał Kmiecik

Czytają: Jolanta Olszewska, Agnieszka Roszkowska, Waldemar Barwiński, Krzysztof Dracz, Mariusz Drężek, Dawid Lipiński i Krzysztof Ogłoza.

Po czytaniu rozmowa. Wstęp wolny.

Czytanie odbywa się w ramach cyklu "Lektury Lektora", który jest kontynuacją czytań nowego polskiego dramatu, prowadzonego w Laboratorium Dramatu od początku jego istnienia.

Michał Kmiecik jest dramatopisarzem, reżyserem i dramaturgiem. W Teatrze Dramatycznym w Warszawie reżyserował swój tekst „Kto zabił Alonę Iwanowną”, w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu „#dziady”. Jest m.in. autorem tekstu i dramaturgii „Śmierci porucznika” wyreżyserowanej przez Iwo Vedrala w Teatrze Polskim w Poznaniu i „Być jak Steve Jobs. Bohaterowie polskiej transformacji. Historia o lekkim zabarwieniu heroicznym”, wystawionym w Narodowym Teatrze Starym w reżyserii Marcina Libera.

Zdobywca nagrody publiczności za dramat „Śmierć pracownika” w IV edycji konkursu Metafory Rzeczywistości, nagrody głównej za dramat „Nam nie jest wszystko jedno” (IV edycja konkursu Komediopisanie).

Publikował w Dialogu, Notatniku Teatralnym, Krytyce Politycznej i IKSie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.02.14, autor: blackrose)
Tagi: Czytanie, H8, Michał Kmiecik, Cafe Kulturalna
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
David Gilmour
2
White Lies
3
OMD
4
Robert Plant
5
Paradise Lost
6
Orbit Culture
7
Dropkick Murphys
8
Richard Ashcroft
9
Twenty One Pilots
10
Dance Gavin Dance
1
Paweł Podolski
2
Agnieszka Holland
3
Michał Kwieciński
4
Radu Jude
5
James Marquand
6
Maura Delpero
7
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
1
Jagoda Wochlik
2
Renata Kuryłowicz
3
Olga Rudnicka
4
Freida McFadden
5
Elizabeth B. White
6
Grażyna Molska
7
Rina Kent
8
Chisako Wakatake
9
Agata Kunderman
10
Colm Tóibín
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia