SPIRAL prezentuje singiel i bajkowy teledysk

Rzeszowski zespół SPIRAL prezentuje pierwszy animowany teledysk do singlowego utworu "Cloud Kingdoms". Muzycy w ramach poszukiwania nowych form przekazu w swych utworach podjęli współpracę z artystą multimedialnym Kamilem Burmanem, pracującego pod pseudonimem One of None.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani. Zawsze marzyliśmy, by opowieści wysnute w naszych utworach ukazać w formie obrazu. Z nadejściem premiery singla drugiego albumu postanowiliśmy ten cel zrealizować.
Zarówno fabułę klipu jak i sposób jego wykonania w całości powierzyliśmy Kamilowi. To on napisał scenariusz na podstawie naszej muzyki i tekstu."Teledysk został wykonany z wykorzystaniem grafiki komputerowej a także rysunków wkomponowanych w obraz. Klimat klipu to skrzyżowanie bajki z „Salad Fingers”, a wszystko to okraszone bardzo specyficznym stylem Kamila.

"Traktujemy Cloud Kingdoms jak otwarcie kolejnego etapu w muzyce Spiral. Ten utwór zaprasza słuchacza do kolejnych rozdziałów opowieści zawartych w kolejnych utworach nadchodzącego albumu. Praca nad płytą trwała aż cztery lata. Pozwoliliśmy sobie na mnóstwo muzycznych eksperymentów, ale chcieliśmy również, by ten album niósł pewną spójną wartość."

W ubiegłym roku Spiral dzielił scenę ze znakomitymi polskimi zespołami takimi jak Tides From Nebula, Disperse, Overcolored czy Besides.W roku 2014 Spiral wyrusza w trasę koncertową promującą Cloud Kingdoms. Zagrają zarówno w Polsce jak i za granicą.
Spiral to pięcioosobowa grupa grająca trudną do sklasyfikowania odmianę rocka.
Zespół powstał w 2004 roku w Rzeszowie. W ich muzyce słychać fascynację takimi nurtami jak: post-rock, metal progresywny, trip hop, jazz czy muzyka elektroniczna.

Zespół Spiral tworzą muzycy:

Urszula Wójcik - wokal
Mateusz Mazur - gitara
Grzegorz Kyc - gitara
Brunon Lubas - bas, fx
Kuba Wolanin - perkusja
Maciej Zeman - FOH

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.02.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: SPIRAL, bajkowy teledysk
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Orbit Culture
2
Bob Dylan
3
Bioscope
4
Balu Brigada
5
Sophie Ellis Bextor
6
Eunike Tanzil
7
White Lies
8
David Gilmour
9
Of Mice & Men
10
Robert Plant
1
Lynne Ramsay
2
Wojciech Smarzowski
3
Margherita Ferri
4
Sebastian Juszczyk
5
Agnieszka Holland
6
Bálint Dániel Sós
7
Michał Kwieciński
8
James Marquand
9
Paweł Podolski
10
Radu Jude
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia