Gainsbourg a la Studniak. Premiera w Capitolu we Wrocławiu już 14 lutego!

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza 14 lutego na premierę spektaklu "Kocham cię. Ja ciebie też nie", oparty o biografię Serge’a Gainsbourga, francuskiego kompozytora, piosenkarza, aktora, scenarzysty i reżysera, jednego z najbardziej wpływowych twórców muzyki popularnej na świecie. 

Piosenki Gainsbourga usłyszymy po polsku - teksty napisał Tymon Tymański. Cezaremu Studniakowi, reżyserowi spektaklu, który zagra rolę Serge'a, towarzyszyć będą: Ewelina Adamska-Porczyk (France Gall), Justyna Antoniak (Brigitte Bardot),  Agnieszka Oryńska-Lesicka (Bambou), Helena Sujecka (Jane Birkin) i młodziutka Klaudia Waszak w roli ukochanej córki Gainsbourga, Charlotte.

Historia życia syna rosyjsko-żydowskich emigrantów, skandalisty, jednego z głównych prowokatorów przemian społecznych lat 60. XX wieku, autora licznych, niezmiernie popularnych utworów fascynuje i intryguje do dziś.

Gainsbourg widziany oczami Studniaka to zmęczony burzliwym życiem prowokator.

U schyłku kariery z dystansem wspomina i opowiada swoją historię, aranżując retrospekcje sytuacji, które definiują jego drogę, estetykę i filozofię życia.

Osią spektaklu jest relacja Gainsbourga z kobietami, które w ogromnej liczbie przewinęły się przez jego życie. Interesujące w tych relacjach jest odnalezienie tajemnicy niezwykłego magnetyzmu Gainsbourga, mężczyzny o dość kontrowersyjnym typie urody i wielu kompleksach na tym tle. Jego determinacja w osiągnięciu statusu obiektu pożądania, megagwiazdy, aż wreszcie bohatera narodowego jest wyjątkowo intrygująca.

PREMIERA 14 lutego 2014 na Scenie Ciśnień

KOLEJNE SPEKTAKLE 15, 16, 25, 26 lutego 2014

Kocham cię. Ja ciebie też nie. Serge Gainsbourg
Muzyka i słowa: SERGE GAINSBOURG

Scenariusz i reżyseria: CEZARY STUDNIAK
Polskie teksty piosenek: TYMON TYMAŃSKI
na podstawie tłumaczeń Anety Cardet
Kierownictwo muzyczne: KRZYSZTOF WIKI NOWIKOW
Scenografia: MICHAŁ HRISULIDIS
Kostiumy: MATEUSZ STĘPNIAK
Choreografia: EWELINA ADAMSKA-PORCZYK
Wizualizacje: KAROL RAKOWSKI SPECTRIBE Film & Theater Production
Asystent reżysera: AGNIESZKA KOZAK

Obsada
France Gall: EWELINA ADAMSKA-PORCZYK
Brigitte Bardot: JUSTYNA ANTONIAK
Bambou: AGNIESZKA ORYŃSKA-LESICKA
Jane Birkin: HELENA SUJECKA (gościnnie)
Charlotte Gainsbourg: KLAUDIA WASZAK (gościnnie)
Serge Gainsbourg: CEZARY STUDNIAK

Muzycy
KRZYSZTOF NOWIKOW: gitara / band leader
ŁUKASZ BZOWSKI /

RAFAŁ KARASIEWICZ: piano
PIOTR MAZUREK / MARCIN SPERA: gitara basowa
MICHAŁ LASOTA / MICHAŁ POLAK: perkusja

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

W dniu premiery spektaklu Scena Kameralna Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu zmieni nazwę na Scenę Ciśnień.

Dodaj artykuł do:
(dodano 31.01.14, autor: blackrose)
Tagi: Capitol, Kocham cię. Ja ciebie też nie, premiera, Wrocław, Piosenki Gainsbourga
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia