Ruszył konkurs do 12. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL

Tym razem Fundacja ART TRANSPARENT za cel obrała dawny Instytut Farmacji Akademii Medycznej przy ul. Grodzkiej 9 we Wrocławiu. Artyści mają czas na składanie swoich propozycji do 31 marca 2014 roku na adres: survival.miasto@gmail.com. Po tym terminie kuratorzy SURVIVALU, czyli Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk zadecydują kto będzie mógł zrealizować swoje projekty w zaproponowanej przestrzeni.

Po raz 12, odbędzie się we Wrocławiu jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce. Fundacja ART TRANSPARENT zaprasza artystów wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych do wzięcia udziału w najnowszej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL!

SURVIVAL to interdyscyplinarne wydarzenie mające na celu eksplorację miasta poprzez prezentację sztuki, poza tradycyjnymi przestrzeniami wystawienniczymi.

W ciągu 11-letniej historii Przeglądu gościł m.in. w koszarach, schronie przeciwlotniczym, parku, Wytwórni Filmów Fabularnych, Dzielnicy Czterech Świątyń, na dworcu i stadionie. Tym razem sztuka opanuje opuszczony budynek Instytutu Farmacji Akademii Medycznej. Organizatorzy zapraszają do składania projektów, uwzględniających specyfikę miejsca oraz odwołujących się do hasła 12 edycji: „Miasto – stan zapalny”.

Zawartość merytoryczna 12 SURVIVALU odnosić się będzie do wątków dotyczących czynności i stanów życiowych (infekcja, wirus, medycyna, anatomia, rekonwalescencja, ciało i etyka, choroba, śmierć), jak i architektury i urbanistyki (entropia, ruina, rewitalizacja, konserwacja). Myśl przewodnia tegorocznej edycji: „Miasto – stan zapalny” ma posłużyć artystom i kuratorom Przeglądu do rozpatrzenia problemu choroby i uzdrawiania, zarówno w odniesieniu do miasta, rozumianego jako żywy organizm, jak i do ludzkiego ciała.

Wyrażenie „stan zapalny” nacechowane jest równocześnie negatywnymi, jak i pozytywnymi konotacjami. Z jednej strony stan zapalny jest sygnałem, iż w organizmie dzieje się coś niepokojącego, jest oznaką wyniszczania organizmu przez chorobę. Współczesne miasta i jego mieszkańcy cierpią z powodu wielu bolączek, które czynią z potężnych aglomeracji środowiska chorobotwórcze. W odniesieniu do miasta stan zapalny sugeruje szereg „chorób” i „epidemii”, z jakimi mierzą się współczesne metropolie – od problemów natury formalnej, związanych z architekturą i urbanistyką, po te dotyczące ogółu mieszkańców miasta, jak i pojedynczej jednostki (przestępczość, wandalizm, ksenofobia, alkoholizm itp.). Z drugiej strony jednak stan zapalny jest też objawem walki organizmu z chorobą, wytężoną reakcją komórek wobec czynnika chorobotwórczego, mającą na celu jego usunięcie i naprawę uszkodzenia.

W haśle 12 edycji Przeglądu zawiera się zatem jeden z celów tegorocznego SURVIVALU – próba podsumowania toczącej się na terenie Polski od wielu lat dyskusji na temat kondycji współczesnych miast i opisanie preferowanych dróg ich rozwoju.

12. edycja SURVIVALU odbędzie się w dniach 27 czerwca – 1 lipca 2014 roku.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znaleźć można na stronie: www.survival.art.pl.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.01.14, autor: irka)
Tagi: Ruszył konkurs do 12. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia