JEZUS is a LIVE” to tytuł pierwszego koncertowego albumu Marii Peszek, który ukaże się 14 lutego 2014.
Maria Peszek słynie z niezwykłych koncertów i przez wielu jest określana jako „koncertowe zwierzę”. Pierwsza płyta live tej charyzmatycznej performerki to zapis niesamowitej energii zarówno po stronie Marii i zespołu, jak i publiczności:
„Ludzie wnieśli niezwykłe emocje i żywiołowe reakcje, stając się dodatkowym, żywym instrumentem naszego koncertowego brzmienia”. – mówi Maria.
Nagrań dokonano podczas trzech z blisko 70 koncertów zagranych w trasie promującej ostatnią płytę artystki, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności w klubach całej Polski oraz na festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.
Poza utworami z „Jezus Maria Peszek” na albumie znalazło się wiele kompozycji z poprzednich płyt artystki w nowych, często zaskakujących aranżacjach.
Utwór  | Od  | 
| 1. Inne historie | gaba | 
Utwór  | Od  | 
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree | 
| 2. było, jest i będzie | ametka | 
| 3. O Tobie | ametka | 
| 4. Świat wokół nas | karolp | 
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will | 
| 6. alchemik | adolfszulc | 
| 7. taka zmiana | adolfszulc | 
| 8. T...r | kid_ | 
| 9. przyjemność | izasmolarek | 
| 10. impresja | izasmolarek | 
Utwór  | Od  | 
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose | 
| 2. Podaruję Ci | litwin | 
| 3. test gif | amigo | 
| 4. Primavera_AW | annapolis | 
| 5. Melancholia_AW | annapolis | 
| 6. +++ | soida | 
| 7. *** | soida | 
| 8. Góry | amigo | 
| 9. Guitar | amigo | 
| 10. ocean | amigo | 
Recenzja  | Od  | 
| 1. Zielona granica | irka | 
| 2. Tajemnice Joan | wanilia | 
| 3. Twój Vincent | redakcja | 
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose | 
| 5. Miasto 44 | annatus | 
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus | 
| 7. O matko! Umrę... | lu | 
| 8. Subtelność | lu | 
| 9. Mustang | lu | 
| 10. Pokój | martaoniszk |