„Wiele hałasu o nic” wraca do repertuaru Osterwy

Ulubiony spektakl w nowej odsłonie!

Na deski Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wraca, bardzo lubiany przez lubelską publiczność, spektakl „Wiele hałasu o nic” Williama Szekspira w reżyserii Tadeusza Bradeckiego.

Sztuka rozgrywa się na Sycylii, jednak reżyser dokonał wyraźnego przesunięcia w czasie i wprowadził Szekspirowskich bohaterów we włoski klimat lat 50. Ta lekka i pogodna komedia opowiada perypetie miłosne dwóch par, których miłość zostanie wystawiona na próbę przez wymyślne intrygi zawistnego kuzyna księcia. Spektakl pełen jest inteligentnych i błyskotliwych dialogów Beatrycze i Benedyka, których (ku zaskoczeniu ich samych) łączy nie tylko upodobanie do szermierki słownej, ale również gorące uczucie.

W tym sezonie w zespole artystycznym Teatru pojawił się nowy aktor – Janusz Łagodziński. Swoją drogę artystyczną rozpoczął od pracy w Teatrze Polskim w Szczecinie, związany był m.in. z Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Rozmaitości, Teatrem Nowym w Łodzi, a do września 2013 roku z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Na deskach naszego Teatru zadebiutował w roli Króla Henryka VIII w spektaklu „Książę i żebrak”. W przedstawieniu „Wiele hałasu o nic” widzowie będę mieli okazję zobaczyć go w roli Leonata.

Spektakle:

23-25 stycznia godz. 19:00

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.01.14, autor: blackrose)
Tagi: Wiele hałasu o nic, spektakl, Lublin
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Steve Hackett
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Samuel Van Grinsven
2
David Koepp
3
Cédric Klapisch
4
David Marqués
5
Paolo Genovese
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Ido Fluk
8
Celia Rico Clavellino
9
Joseph Kosinski
10
Dani de la Orden
1
Michał Śmielak
2
Ildefonso Falcones
3
Bogdan Bartnikowski
4
Crawford Hollingworth, Cathy Tomlinson
5
Stephen King
6
John Grisham
7
Nat Cassidy
8
Kobi Yamada
9
Isabel Allende
10
Emma Angstrom
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia