Lea Michele zdobyła sławę dzięki roli Rachel w najpopularniejszym muzycznym serialu świata – „Glee”. Grana przez nią pierwszoplanowa postać przyciąga miliony widzów od 5 lat i 4 sezonów serialu (w planach są już dwa kolejne). Wokalistka, aktorka i tancerka trafiła na srebrny ekran prosto z Broadway’u, gdzie występowała m.in. w musicalach Nędznicy, Skrzypek na Dachu czy Ragtime. Jej kreacja aktorska była wielokrotnie doceniana – nominowano ją do nagród Emmy i Złotych Globów. Nagranie przez Lea solowej płyty było więc tylko kwestią czasu.
W grudniu ub. r. Lea zadebiutowała pierwszym solowym singlem „Cannonball’. Emocjonalny utwór o walce z przeciwnościami losu, który specjalnie dla niej napisała Sia (autorka hitów takich gwiazd jak Rihanna, Britney Spears, David Guetta).
Cała płyta „Louder” ukaże się 4 marca b.r. i jak mówi sama artystka „to muzyczny zapis artystycznej podróży do miejsca, w którym jest teraz i swoiste rozliczenie z przeszłością. Ale bez obaw – to bardzo optymistyczna i dopingująca do działania płyta. Zachęca do życia odważniej, pełniej i głośniej – stąd jej tytuł.”
Poza „Cannonball” znajdziemy tu też pop-rockowy hymn „On My Way”, wzruszającą balladę „Battlefield” (ponownie autorstwa Sii), energetyczny „Burn With You” i punkt kulminacyjny całego krążka - eklektyczny „Louder”. Wśród gości usłyszymy Christinę Perri, Colina Munroe i producencki duet Stargate.
Premierę płyty zaplanowano na 4 marca 2014 roku.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |