Wystawa: Ponad - globalne Idee twórcze

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi - Galeria Re:Medium serdecznie zaprasza w terminie od 17 stycznia do 1 lutego na wystawę Edwarda Łazikowskiego: Ponad - globalne Idee twórcze.

Mówi się tu o ideach, nie nawiązując do teorii platońskich. Chodzi raczej o koncepty mentalne będące emanacjami wszelkiego doświadczenia ludzkiego, które początkowo są teoriami na terenie umysłu w formie różnych narracji, a szczególnie językowych, wzrokowych i ruchowo-cielesnych. Są, jeśli mamy świadomość ich pojawienia się, w ciągłym ruchu, w rozwoju, w przekształceniach, w rozbudowywaniu się, redukowaniu; nie wykluczając też ich rozpadu i zaniku. Swą egzystencję zawdzięczają przede wszystkim pamięci, wyobraźni i imaginacji, oraz właśnie ruchowi i odpowiednio silnym ładunkom emocji, które jak krzepkie ramiona podtrzymują je, by nie upadły.

Dążeniem duchowości ludzkiej jest przeprowadzanie tych tworów, z przestrzeni mentalnej do coraz bardziej zmysłowo dostępnego obszaru świata (co nie znaczy, że dotąd nie miały one żywego skomunikowania z zewnętrzem). To pierwszy etap. Etapem drugim jest znajdowanie warunków i możliwości w świecie realnym do tego, żeby wszelkie możliwe wstępne upostaciowanie ich, zaczęło podejmować współdziałanie na zasadzie interakcji, z wszelkimi bytami środowiska, by, jeśli jest to możliwe, kontynuować swój ruch, przekształcanie się, rozwój. Teraz, oprócz ładunków emocji, muszą je podtrzymywać siły fizyczne o odpowiedniej mocy.

Edward Łazikowski

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.01.14, autor: blackrose)
Tagi: Ponad - globalne Idee twórcze, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi - Galeria Re:Medium
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
OMD
2
White Lies
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Orbit Culture
6
Twenty One Pilots
7
Paradise Lost
8
Richard Ashcroft
9
Dropkick Murphys
10
Eunike Tanzil
1
Agnieszka Holland
2
Michał Kwieciński
3
Paweł Podolski
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
8
Solange Cicurel
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Genki Kawamura
1
Grażyna Molska
2
Jagoda Wochlik
3
Agata Kunderman
4
Freida McFadden
5
Renata Kuryłowicz
6
Olga Rudnicka
7
Rina Kent
8
Chisako Wakatake
9
Elizabeth B. White
10
Colm Tóibín
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia