Anglojęzyczna wersja nowego albumu Turbo

Jeszcze do końca nie opadły emocje po premierze płyty legendy polskiego heavy metalu - Turbo - „Piąty Żywioł”, a już zespół przygotowuje kolejną niespodziankę. W marcu pojawi się w naszych sklepach anglojęzyczna wersja tego albumu zatytułowana „The Fifth Element”. Właśnie zakończyły się nagrania wokali w poznańskim studio Perlazza.  Tomasz Struszczyk tak podsumowuje swoją pracę: „Sesję nagraniową anglojęzycznych wokali zaplanowaliśmy w Perlazza Studio na trzy dni. Dość odważnie, ale okazało się, że poszło bardzo sprawnie i mieliśmy jeszcze zapas. Widać materiał już ośpiewany, dlatego wszystko odbyło się bez problemów, praca z Perłą to sama przyjemność”. Przypomnijmy: „Piąty Żywioł” także zarejestrowany został  pod okiem  Przemysława Perły Wejmanna, ex-gitarzysty Acid Drinkers, w jego studio w Poznaniu. Zespół Turbo postawił tym razem na klasyczne brzmienie, którym zdobyli tak wielkie uznanie w Polsce, stając się żywą legendą.  Na nowej płycie jest zdecydowanie prościej niż na poprzednich krążkach, ale za to bardziej melodyjnie.

„Więcej problemu nastręczało napisanie angielskich tekstów – dodaje wokalista Tomasz Struszczyk - jako że dla mnie tekst związany jest nierozerwalnie z utworem, do którego jest napisany, nie chciałem pisać nowych tekstów. Natomiast przetłumaczenie polskich na angielskie, tak aby zachować rytmikę i dodatkowo rymy, nie jest rzeczą prostą. Udało się, chociaż zajęło to praktycznie tyle samo czasu co pisanie tekstów polskich”. Efekt tej pracy poznamy już w marcu, w kwietniu natomiast płyta swoją premierę będzie miała w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W tej chwili zespół kontynuuje trasę koncertową  „Piąty Żywioł Tour”, w ramach której zagrają koncerty:

17.01 – Grudziądz; klub Akcent
19.01 - Zielona Góra; klub 4 Róże Dla Lucienne
22.01 – Piotrków Trybunalski klub Spirala
23.01 – Tarnowskie Góry; klub Lochy Drakkara
24.01 – Kraków; klub Rotunda
28.02 – Gostyń; sala GOK
15.03 – Krosno; pub  Rock Iron
16.03 – Przemyśl; klub Fort XXII

Źródło: Metal Mind

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.01.2014, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Turbo, piąty żywioł, trasa koncertowa, nowy album
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Sienna Spiro
3
The Rolling Stones
4
Suki Waterhouse
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Bring Me The Horizon
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Olivia Wilde
2
Quentin Dupieux
3
Christopher Nolan
4
Bart Schrijver
5
Sang-il Lee
6
Riccardo Milani
7
Craig Gillespie
8
Yann Gozlan
9
Ben Gregor
10
Mike Marzuk
1
Amity Gaige
2
Helene Flood
3
Ishan Shivanand
4
Katarzyna Kucewicz, Agata Loewe-Kurilla
5
Anna Klejzerowicz
6
Dorota Ponińska
7
Kinga Wójcik
8
Mieczysław Gorzka
9
Sheridan Mia
10
Nicholas Sparks
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia