Były frontman legendarnej grupy Ultravox - Midge Ure oraz ostatni wokalista Genesis - Ray Wilson staną obok polskich gwiazd na wrocławskiej scenie podczas sylwestrowej nocy z Dwójką. Nie zabraknie takich evergreenów, jak choćby „Dancing with tears in my eyes” czy „I can’t dance”.
Ray Wilson, ostatni wokalista zespołu GENESIS, dając ponad 100 koncertów rocznie, uchodzi za jednego z najbardziej zapracowanych muzyków na świecie. W tym roku świętuje 20-lecie swojej kariery, a w kwietniu ukazał się jego 9. studyjny album zatytułowany „Chasing Rainbows”. Artysta od 4 lat mieszka w Polsce, w Poznaniu, do którego przeprowadził się z powodu dziewczyny – Małgorzaty Mielech. Jest założycielem Fundacji Raya Wilsona, pomagającej młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz początkującym artystom. Podczas koncertu Sylwestrowego we Wrocławiu Szkot wykona utwory ze swojego koncertowego show – „GENESIS Classic”, między innymi takie przeboje jak: „I can’t dance”, „Congo”, „Jesus he knows Me” czy „Another day in paradise”. W 2014 roku planowana jest premiera pierwszego w dorobku artysty DVD koncertowego – „Ray Wilson 20 years and more”, materiał został zarejestrowany w Polsce, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Fanów rocka progresywnego powinien ucieszyć też fakt, że we Wrocławiu pojawi się Midge Ure, były gitarzysta i wokalista kultowej brytyjskiej grupy Ultravox, znanej z takich przebojów jak niezapomniany „Dancing with tears in my eyes” czy „Vienna”.
James Ure, gdyż tak naprawdę się nazywa, podobnie jak Wilson, pochodzi ze Szkocji. Estradowe imię „Midge” to fonetyczne odwrócenie jego prawdziwego imienia (Jim, zdrobnienie od James). Zanim związał się z „Ultravox”, miał propozycję zostania m.in. wokalistą słynnego Sex Pistols. Później menadżer tej punk-rockowej kapeli, Malcom McLaren, odmowę Ure’a skwitował: „jego priorytety są absolutnie błędne”.
Nie miał racji, bo już w roku 1979 zaczął kształtować się skład grupy, dzięki której Midge Ure stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych muzyków lat 80. Przygoda z Ultravox trwała do 1986 roku, kiedy rozpoczął swoją solową karierę. Pochodzący z jego pierwszego albumu „The Gift” – utwór „If I Was” z miejsca wskoczył na szczyt brytyjskich list przebojów.
Teraz Ure podczas koncertów, z powodzeniem wykonuje i swoje solowe utwory, i te z repertuaru Ultravox. We Wrocławiu zaśpiewa między innymi „Hymn”, „Fade to grey”, „If I was” oraz oczywiście „Dancing with tears in my eyes”.
Telewizyjna Dwójka oraz Miasto Wrocław w Sylwestrową noc zapraszają na zabawę, jakiej jeszcze nie było. Przeniesiemy się w czasy, kiedy na parkietach królowała gorączka sobotniej nocy, a najnowsze taneczne trendy kształtowały Studio 54 w Nowym Jorku i… Studio 2 w Polsce.
W tym roku też bawić widzów będzie plejada polskich i zagranicznych gwiazd, a telewizyjna widownia na pewno nie będzie mniejsza od zeszłorocznej, kiedy Sylwestra z TVP wybrało ponad 3 miliony widzów.
„Disco Sylwester z Dwójką” na żywo z Wrocławia – wtorek 31 grudnia, godz. 20.05, TVP 2.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |