Pustki zagrają w Hard Rock Cafe

26 kwietnia w Hard Rock Cafe w ramach kolejnej odsłony Pepsi Rocks! odbędzie się koncert zespołu Pustki.

Grupa Pustki powstała w 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą. Założycielami byli gitarzysta Radek Łukasiewicz, perkusista Grzegorz Śluz oraz basista Janka Piętkę. Nazwa pochodzi od miejsca, w którym odbywały się próby zespołu – garaż był określany mianem „pustki”. Debiutancki krążek pojawił się w 2001 roku i już wtedy Pustki zdobyły uznanie w oczach mediów i publiczności. Do tej pory nie było podobnego zespołu, ich brzmienie było świeże i innowacyjne, zupełnie odmienne od tego co królowało w rozgłośniach radiowych. Rok później doszło do zmian personalnych, odeszło dwóch członków zespołu, pojawił się nowy basista Filip Zawada, a Janek Piętka objął stanowisko klawiszowca. W 2004 wydany został silnie zróżnicowany album „8 Ohm”, na którym można było usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. W 2006 ukazała się trzecia płyta Pustek „Do Mi No” i przyczyniła się do znacznego wzrostu popularności grupy. „Telefon do przyjaciela”, „Tchu mi brak” czy „Słabość chwilowa” to największe hity tego krążka. Na początku 2007 doszło do kolejnych zmian w składzie, jako pierwszy odszedł Filip Zawada, kilka miesięcy później wokalista i współzałożyciel zespołu Janek Piętka. Mimo to, Pustki postanowiły dalej nagrywać i cieszyć się tworzeniem muzyki. Wokal prowadzący objęła Barbara Wrońska, a nowym basistą w 2007 roku został Szymon Tarkowski. 17 października 2008 ukazała się czwarta płyta grupy zatytułowana „Koniec kryzysu”, promowana singlem „Parzydełko”, a w 2009 na rynku pojawił kolejny album „Kalambury”.

Pustki podczas ponad dziesięcioletniej działalności były nominowane do Fryderyków oraz Paszportów Polityki, a Radiowa Trójka wraz z czasopismem „Pulp” za album „Koniec kryzysu” okrzyknęli grupę zespołem roku 2008. Poza nagrywaniem płyt oraz działalnością koncertową Pustki komponowały muzykę do kilku filmów („Doskonałe popołudnie”, „Marco P. i złodzieje rowerów” oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego filmu „Aelita”, którego reżyserem był Jakow Protazanow). Zespół napisał również muzykę do spektakli „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, „Osobisty Jezus” i “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” – wszystkie w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Skład: Radek Łukasiewicz – gitary, śpiew; Grzegorz Śluz – perkusja ; Barbara Wrońska – śpiew, instr. Klawiszowe; Szymon Tarkowski – bas

Hard Rock Cafe Warsaw
Złote Tarasy
ul. Zlota 59
00-120
Bilety: 22zł/27zł
Start: 21.30

Pozostałe koncerty zepołu Pustki:
28.04-1.05 Warszawa, Teatr Rozmaitości (spektakl ‘’Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię’’)
5.05 Katowice, Klub Straszny Dwór
6.05 Bruksela (Aelita)

http://www.pustki.pl

Fot.:http://www.myspace.com/pustki/photos/52461651#{%22ImageId%22%3A52461651}

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.04.11, autor: kajzerka86)
Dział muzyka
Tagi: pustki, koncert
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Mara Tamkovich
2
Korek Bojanowski
3
Céline Sallette
4
Michel Hazanavicius
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Lorcan Finnegan
8
James Hawes
9
Jake Schreier
10
Jonás Trueba
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia