ROOKIE Ideas w Poznaniu!

Wydawnictwo Mundin oraz Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu zapraszają 7 i 8 grudnia na II edycję Targów Książki ROOKIE oraz na cykl wykładów, warsztatów i spotkań ROOKIE Ideas, które odbędą się w styczniu 2014 roku.

II edycja ROOKIE składa się z dwóch części: targów książek ROOKIE Book Fair oraz serii wykładów i dyskusji ROOKIE Book Ideas, w całości poświęconych autorom, kolekcjonerom oraz projektantom książek. Zeszłoroczna edycja Festiwalu ROOKIE, która odbyła się w Galerii Miejskiej Arsenał, zgromadziła ponad pięciotysięczną publiczność oraz 25 oficyn wydawniczych. Za to wydarzenie Targi Książki ROOKIE otrzymały nagrodę Projekt Roku Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej w kategorii Wydarzenie.

Na targach książki ROOKIE Book Fair 7 i 8 grudnia w Starym Browarze w Poznaniu zaprezentują się najlepsze krajowe i zagraniczne wydawnictwa zajmujące się sztuką, fotografią, architekturą oraz książką artystyczną; te, które dbają zarówno o treść, jak i formę książek. Ideą targów jest, aby piękne i wymagające w odbiorze książki trafiły do odbiorcy umiejącego je docenić. Na targach swoje publikacje zaprezentują również galerie sztuki z Warszawy.

Podczas ROOKIE Book Ideas od 14 do 16 stycznia 2014 w Galerii Miejskiej Arsenał wspólnie z prelegentami organizatorzy postarają się zdefiniować aktualne znaczenie książki jako medium dla twórców sztuki. W trakcie wykładów i spotkań teoretycy oraz rzemieślnicy słowa i obrazu drukowanego poprowadzą publiczność zawiłą i wymagającą ścieżką procesu powstawania książki artystycznej. Od ulotnych idei przez materialność surowców drukarskich: papierów, czcionek i farb drukarskich aż po fetyszyzującą miłość do artystycznych obiektów, jakimi książki potrafią być.

ROOKIE Book Fair / Targi książek
7 grudnia 2013, godz. 12.00–21.00
8 grudnia 2013, godz. 12.00–20.00
Stary Browar w Poznaniu

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.11.13, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: ROOKIE Ideas, wykłady, warsztaty, spotkania
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Sang-il Lee
4
Rafał Reyman Głombiowski
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Biljana Savic-Lundell
2
Agata Kunderman
3
Ashley Winstead
4
Stephen King
5
Krystyna Mirek
6
Hisham Matar
7
Elena Ferrante
8
Maciej Siembieda
9
Marta Kisiel
10
Agatha Christie
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia