„Lolita Dolly” w klubie Kabaret

Teatr Nikoli ponownie w Krakowie „Lolita Dolly” w klubie Kabaret. W czwartek, 28 listopada o godzinie 19:00 będzie można obejrzeć wyjątkową interpretację słynnego dzieła Vladimira Nabokova „Lolita”.

Reżyserem spektaklu jest dyrektor teatru, Mikołaj Wiepriew, który wcieli się w rolę demonicznego ojczyma. W roli tytułowej wystąpi Dominika Jucha, młoda i zdolna aktorka, której kreacje były wielokrotnie nagradzane na rozmaitych konkursach.

Zagubiona, osierocona Dolores (w skrócie Lo lub Lolita) powoli uświadamia sobie swoją władzę, a Teatr Nikoli przedstawia również jej losy po wkroczeniu w dorosłość. Humbert Humbert, chorobliwie zafascynowany nią opiekun-prześladowca jest również pisarzem. Swoje fatalne zauroczenie opowiada posługując się metaforą Wilka i Owcy. Widzowie spektaklu odczują niepokojące napięcie erotyczne, które w wyrafinowany, acz wyrazisty sposób pojawia się pomiędzy postaciami. Szczegółowo dopracowana scenografia i precyzyjne gesty okazują się tu potężniejsze niż słowa – Teatr Nikoli to teatr ruchu, ze sceny nie padną więc żadne kwestie.

Za wyrafinowaną podróż w świat perwersji, niemego kina i cyrku nagrodziło Teatr Nikoli jury IX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Spektakl będzie można wreszcie, po długiej przerwie, obejrzeć w Krakowie.

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.11.13, autor: blackrose)
Tagi: Lolita Dolly, Klub Kabaret
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Steve Hackett
2
Pink Floyd
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Paolo Genovese
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Cédric Klapisch
4
Ido Fluk
5
Celia Rico Clavellino
6
David Koepp
7
Dani de la Orden
8
Joseph Kosinski
9
Blandine Lenoir
10
David Marqués
1
Nat Cassidy
2
Kobi Yamada
3
Barbara Kingsolver
4
Marcel Moss
5
Emma Angstrom
6
Agata Zamarska
7
Juan Gómez-Jurado
8
Monika Kacprzyk
9
Isabel Allende
10
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia