Dziś premiera "Zeliga" Krzysztofa Zalewskiego!

Dziś premiera nowej płyty Zalewskiego "ZELIG", którą promuje singiel "Jaśniej". Artysta wraz z zespołem intenywnie promuje nowy album  na koncertach.

27 listopada w warszawskim Klubie BASEN odbędzie się koncert promocyjny. Przed Zalewskim zagra zespół Eric Shoves Them in His Pockets. Artysta zaprasza na ten szczególny koncert:

Kolejne koncerty Zalewski zagra wraz ze SKUBASEM w Lublinie (Grafitt 1.12.), Krakowie (Lizard King 8.12.), Wrocławiu (Łykend 10.12.) i Toruniu (Lizard King, 11.12).

Krzysztof wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i... "zniknął". Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.

"Zelig" zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców - nie da się łatwo zaszufladkować.

Tytuł zaczerpnięty został z filmu "Zelig" Woddy'ego Allena gdzie Leonard Zelig (Allen) jest "człowiekiem - kameleonem", ma paranormalne zdolności adaptacyjne. Zelig, w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość...

Płytę wyprodukował we wrocławskim Studio Fonoplastykon Marcin Bors, jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w kraju, odpowiedzialny m.in. za ostatnie płyty HEY, Nosowskiej czy Myslovitz.

Okładkę albumu natomiast stworzył Pan Roslaw Szaybo, autor wielu legendarnych okładek płyt polskich i światowych wykonawców, m. in. Judas Priest ("British Steel"), Simon & Garfunkel czy Krzysztofa Komedy ("Astigmatic").

Najbliższe koncerty Zalewski gra na trasie z Nosowską:
15.11. Poznań, Eskulap
16.11. Wrocław, Eter
17.11. Warszawa, Stodoła
19.11. Szczecin, Imperium
20.11. Toruń, Lizard
22.11. Kraków, Studio

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.11.13, autor: irka)
Dział muzyka
Tagi: Dziś premiera "Zeliga" Krzysztofa Zalewskiego!
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Sang-il Lee
4
Rafał Reyman Głombiowski
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Stephen King
2
Biljana Savic-Lundell
3
Agata Kunderman
4
Ashley Winstead
5
Hisham Matar
6
Krystyna Mirek
7
Maciej Siembieda
8
Elena Ferrante
9
Marta Kisiel
10
Wojciech Burdelak
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia