Już dziś startuje kolejna odsłona festiwalu tekturaFest V. dni kontrkultury, organizowanego przez Centrum Kultury Niezależnej Tektura. Celem imprezy jest skonfrontowanie lubelskiej publiczności z najbardziej interesującymi działaniami kontrkulturowymi, zaprezentowanymi w wyjątkowych miejscach. Organizatorzy gwarantują zmiany w repertuarze, a także wydarzenia nieujęte w grafiku.
Przez cały czas trwania tekturowego święta będzie można zdobyć darmową wersję pierwszej części komiksu „Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt”z naklejką TekturaFest. Akcja tej niezwykłej inicjatywy twórczej rozgrywa się w Lublinie i nawiązuje do tematyki horroru sf. Publiczność będzie miała również szansę spotkać się z Jakubem Kiyucem, autorem komiksu, który specjalnie na tę okazję przywiezie kilka cienkopisów do szkicowania oraz pieczęć wydawnictwa do oznaczania egzemplarzy.
Festiwalowi towarzyszyć będzie także wystawa prac Filmowe Podlasie Atakuje autorstwa Magdy Szliselman – grafika odpowiadającego za oprawę wizualną projektu.
Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |