Gwiazdy londyńskiego teatru w kinie KOSMOS

Jedna z najsłynniejszych scen teatralnych świata – Royal National Theatre z Londynu na wyciągnięcie ręki w katowickim kinie Kosmos. Już w sobotę, 16 listopada, o godz. 18.00 spektakl, który zebrał najwyższe noty u krytyków „Guardiana”, „The Timesa” – „Makbet” w reżyserii Roba Ashforda i Kennetha Baranagha; z rolą tytułową drugiego z panów.

To drugie spotkanie z cyklu „National Theatre Live – 50 lat na scenie”. Po przyjętej entuzjastycznie przez katowickich widzów „Audiencji” z Helen Mirren zaprezentowana zostanie słynna tragedia Williama Szekspira „Makbet”. Ponadczasowa historia żądzy władzy i kary jaką przychodzi za nią zapłacić przedstawiona została z wielkim rozmachem inscenizacyjnym, co czyni z „Makbeta” widowiskiem idealnym do smakowania na dużym ekranie. W roli tytułowej najlepszy odtwórca szekspirowskich kreacji od czasów legendarnego Laurenca Oliviera – Kenneth Branagh. Co istotne, ostatnimi laty aktor unikał wcielania się w postaci ze sztuk słynnego dramatopisarza. Gra na deskach Royal National Theatre jest jego powrotem (od ponad dekady) do dawnego kostiumu.

Cykl „National Theatre Live” na świecie znany jest od 2009 roku. Pierwszym transmitowanym spektaklem była „Fedra” Jeana Racine’a z Helen Mirren, którą zobaczyło w salach kinowych 50.000 widzów. Prezentacje dzieł z Londynu to nowość w katowickim kinie Kosmos zapoczątkowana we wrześniu pokazem „Audiencji”. W najbliższych miesiącach, m.in. pokaz „Frankensteina” w reż. Dany’ego Boyla z Benedict Cumberbatch w jednej z głownych ról.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.11.13, autor: blackrose)
Tagi: Gwiazdy londyńskiego teatru, Katowice, Makbet
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Steve Hackett
2
Pink Floyd
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Cédric Klapisch
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Paolo Genovese
4
Celia Rico Clavellino
5
Ido Fluk
6
David Koepp
7
Dani de la Orden
8
Joseph Kosinski
9
Blandine Lenoir
10
David Marqués
1
Kobi Yamada
2
Marcel Moss
3
Emma Angstrom
4
Isabel Allende
5
Agata Zamarska
6
Barbara Kingsolver
7
Juan Gómez-Jurado
8
Monika Kacprzyk
9
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
10
Molly Jong-Fast
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia