Premiera "Architektury światła" w Poznańskim Teatrze Tańca

Premiera „Architektury światła” już na początku listopada!

Najnowszy spektakl PTT w choreografii Pauliny Wycichowskiej do muzyki PRASQUALa zaprasza widzów w podróż do świata mistyki i rytuału. Jego premiera odbędzie się 8 i 9 listopada o godz. 20.00 w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spektaklowi „Architektury światła” będzie towarzyszyła muzyka na żywo wykonaniu w Chelsey Schill (sopran), Nathana Plante’a (trąbka) i orkiestry złożonej ze studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Twórcy „Architektury światła” inspirację czerpali nie tylko z idei i obrzędów pochodzących z różnych religii, ale i poszukiwali myśli wspólnej, która je łączy. Chęć odniesienia do holistycznego myślenia o człowieku i świecie skłoniła ich do szukania przestrzeni połączenia płaszczyzny fizycznej i metafizycznej. Nie są to tylko podróże intelektualne i duchowe filozofów, teologów i mistyków, ale również teren wypraw artystów i naukowców. Odkrycia współczesnej nauki wskazują, że sfery te współistnieją i przenikają się wzajemnie. Wszyscy znajdujemy się pod wpływem „boskiej cząstki” i w tańcu atomów jednoczymy ze wszechświatem.

Kostiumy i rekwizyty do spektaklu stworzyła Paulina Plizga, a reżyserię światła opracowuje Katarzyna Łuszczyk. Na scenie zobaczymy dziewięciu artystów Polskiego Teatru Tańca, którzy aktywnie uczestniczą w procesie twórczym: Karinę Adamczak-Kasprzak, Urszulę Bernat-Jałochę, Agnieszkę Fertałę, Kornelię Lech, Andrzeja Adamczaka, Artura Bieńkowskiego, Pawła Malickiego, Daniela Stryjeckiego i Guillermo Millan Merida. Bilety na spektakl można nabywać w impresariacie Polskiego Teatru Tańca oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.11.13, autor: blackrose)
Tagi: Architektury światła, Premiera, Poznański Teatr Tańca, taniec, teatr
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Sang-il Lee
4
Rafał Reyman Głombiowski
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Stephen King
2
Biljana Savic-Lundell
3
Agata Kunderman
4
Ashley Winstead
5
Hisham Matar
6
Krystyna Mirek
7
Maciej Siembieda
8
Elena Ferrante
9
Marta Kisiel
10
Wojciech Burdelak
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia