Pół miliona sprzedanych płyt i teledysk do "I Wonder"
Ścieżka dźwiękowa do filmu "Searching for a sugar man" z muzyką Rodrigueza sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy!
 

Album z muzyką do nagrodzonego Oscarem filmu „Searching For Man Sugar” sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Zbiór ponadczasowych utworów zebranych na tej płycie prezentuje Rodrigueza jako muzycznego wizjonera.

"Dziękuję fanom ", powiedział Rodriguez . " To zaszczyt i przyjemność być wysłuchanym."

Film i płyta z muzyką spowodowały ponowne zainteresowanie twórczością Rodrigueza na całym świecie. Od czasu premiery filmu artysta z koncertami odwiedził Amerykę Północną, Europę, Afrykę Południową i Australię. Ostatnio serię koncertów dał w Barclays Center i Radio City Music Hall w Nowym Jorku.

Dziś swoją premierę na stronie RollingStone.com ma teledysk do przebojowej piosenki Rodrigueza " I Wonder ". 

Album „Searching For Sugar Man” stał się w tym roku muzycznym wydarzeniem w wielu krajach na całym świecie. Płyta stała się przebojem między innymi w Australii , Austrii, Belgii , Brazylii , Kanadzie , Czechach , Danii, Finlandii , Francji, Niemczech , Grecji , Hong Kongu , Indiach, Indonezji , Irlandii, Włoszech , Japonii , Korei, Meksyku ,Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Filipinach, Portugalii , Singapurze , RPA , Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju album ten pokrył się platyną a Złotą Płytą nagrodzony został między innymi w RPA, Francji i Szwecji.

Sixto Rodriguez, artysta kilka miesięcy wcześniej znany tylko niewielkiej grupie pasjonatów muzyki stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych artystów w naszym kraju. Zainteresowanie postacią tego niezwykłego artysty i jego muzyką jest olbrzymie. Jego piosenki można zaliczyć do pierwszej piątki muzycznych objawień czterech ostatnich dekad w muzyce. Gwarantujemy, że każdy, kto znajdzie choć chwilę na posłuchanie piosenek Sixto Rodrigueza zakocha się od razu w tych niezwykłych, ponadczasowych kompozycjach.

Kunszt Rodrigueza, kultowego muzyka z Detroit, który nagrał dwa albumy: „Cold Fact” (1970) oraz „Coming From Reality” (1971) został dzięki filmowi i płycie „Searching For Sugar Man” odkryty od nowa.

 
 

 

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.10.2013, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Muzyka Rodrigueza, Teledysk, I Wonder
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Kasabian
2
Sienna Spiro
3
The Rolling Stones
4
Suki Waterhouse
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Bring Me The Horizon
7
Tarja
8
Muse
9
The Pretty Reckless
10
Absolutely
1
Olivia Wilde
2
Quentin Dupieux
3
Christopher Nolan
4
Bart Schrijver
5
Sang-il Lee
6
Riccardo Milani
7
Craig Gillespie
8
Yann Gozlan
9
Ben Gregor
10
Mike Marzuk
1
Amity Gaige
2
Helene Flood
3
Ishan Shivanand
4
Katarzyna Kucewicz, Agata Loewe-Kurilla
5
Anna Klejzerowicz
6
Dorota Ponińska
7
Kinga Wójcik
8
Mieczysław Gorzka
9
Sheridan Mia
10
Nicholas Sparks
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia