Przedsmak Ars Independent w Kosmosie

Od 14 do 19 czerwca 2011 roku, za sprawą pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent Katowice, stolica Górnego Śląska stanie się Mekką dla wszystkich miłośników ambitnego kina.

Festiwal ma na celu prezentację polskiej publiczności najlepszych filmów niezależnych z całego globu, nieobecnych w regularnej dystrybucji kinowej w naszym kraju. Aby poczuć przedsmak tego wydarzenia DKF Ambasada wspólnie z organizatorami Festiwalu zaprasza na specjalny pokaz filmu Żelazna wyspa w reż. Mohammada Rasoulofa, irańskiego twórcy skazanego w grudniu ubiegłego roku wspólnie z Jafarem Panahi, reżyserem, którego retrospektywa uświetni festiwal Ars Independent, na 6 lat pozbawienia wolności za działalność antyrządową.

Żelazna wyspa (Jazireh Ahani / Iron Island, Iran 2005) to przejmująca, poetycka opowieść o bezdomnych uchodźcach, mieszkających w tonącym, przerdzewiałym tankowcu, zakotwiczonym u południowego wybrzeża Iranu. Filmowa historia ludzi poddających się despotycznej władzy kapitana statku w ujęciu irańskiego reżysera urasta do rangi metafory społeczeństwa poddanego dyktaturze.

Obraz prezentowany był na najważniejszych festiwalach filmowych świata, m.in. w Toronto i prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateurs Festiwalu w Cannes. W Polsce film Rasoulofa oglądać można było jedynie podczas 21. Warszawskiego MFF.

Prelekcję przed oraz dyskusję po seansie poprowadzi Michał Centkowski. Bilety, tym razem, w cenie 8zł (ulgowy) i 10zł (normalny) rezerwować można na stronie Centrum Sztuki Filmowej.

12 kwietnia (wtorek) 2011r., godz. 18:30
Kino Kosmos (CSF)
Katowice, ul. Sokolska 66

ip/ DKF Ambasada

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.04.11, autor: wix)
Dział film
Tagi: ars independent, festiwal, projekcja, żelazna wyspa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Christophe André, Antoine Pelissolo, Patrick Légeron
2
Robin Sharma
3
Jung Chang
4
Małgorzata Rogala
5
Karen Horney
6
Katarzyna Majewska-Ziemba
7
Mieczysław Gorzka
8
Agnieszka Lewandowska-Kąkol
9
Michael Connelly
10
Bernard Minier
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia