Jak zostać tancerzem radzi Camile LeFevre

Taniec zawsze wyzwalał emocje i sprawiał radość. Obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Tysiące Polaków uczy się poruszania na parkiecie w specjalnych szkołach tańca. Stacje telewizyjne emitują kolejne programy poświęcone sztuce tańca, które przeciągają przez ekrany wielomilionową widownię. Czym zatem jest taniec? „Taniec to najwznioślejsza, najbardziej poruszająca i najpiękniejsza ze sztuk, bo nie jest tylko wyobrażeniem czy interpretacją życia. Jest samym życiem” – powiedział o tańcu Havelock Ellis, lekarzy, psycholog i pisarz w jednym.

Jednak tańca nie da się opisać – bez względu na to, czy mowa o sztuce, rozrywce, zachowaniach rytualnych, czy celebrowaniu świąt. Aby w pełni zrozumieć jego istotę, trzeba po prostu tańczyć. Żaden podręcznik nauki tańca nie odda klimatu sali tanecznej, gdzie szkoli się technikę i sztukę poruszania się, ani dreszczu emocji podczas występu przed publicznością
Ta książka jest cennym i kompleksowym źródłem wiedzy dla wszystkich zajmujących się tańcem i tych, którzy jako tancerze stawiają dopiero pierwsze kroki.

Taniec bowiem jest integralną częścią wszystkich kultur. Jedną z pierwszych umiejętności, jakimi wykazują się małe dzieci, jest właśnie poruszanie się w rytm muzyki. Taniec to forma wyrazu, komunikacji, a nawet oddawania czci znana we wszystkich społecznościach na całym świecie. Ta książka pomoże zdecydować początkującym tancerzom, którzy mają pasję, a brak im pewności, w jaki stylu najlepiej się odnajdują.

To klucz do świata tańca dla każdego początkującego artysty. Są tu bowiem wszystkie niezbędne informacje o różnych rodzajach treningu i podstawowych technikach tanecznych, sugestie jaki rodzaj ekspresji wybrać i jak rozwijać własny niepowtarzalny styl, a także ważne porady na temat utrzymywania kondycji fizycznej i dbania o swe ciało zarówno na scenie jak i poza nią.

Jak zostać tancerzem
Camile LeFevre

Wydawnictwo Arkady, 2013

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.09.13, autor: wanilia)
Dział literatura
Tagi: Jak zostać tancerzem, Camile LeFevre
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia