Festiwal C/U: Kaya Kołodziejczyk "SOL" w Teatrze Studio

Teatr Studio zaprasza 20 września o godz. 19:00 na pokaz przedpremierowy "SOL".

S.o.l. to angielski skrót od określenia Shit Out of Luck, wykorzystywanego w odniesieniu do beznadziejnej sytuacji bez wyjścia. Jednocześnie „sol” w języku łacińskim oznacza słońce, a w mitologii nordyckiej bogini Słońca. Służy jako określenie doby marsjańskiej czy dźwięku G, od którego nazwę wziął cały system solmizacji muzycznej.

Kaya Kołodziejczyk (1981) rozpoczęła pracę nad SOL na początku 2013 roku. Poszukiwaniom towarzyszyły jej pytania o cel ruchu, miejsce performatyki w obecnym świecie sztuki i skuteczność performatywnego przekazu. Na farmie Mad Brook Steve’a Paxtona i Lisy Nelson, uczestniczyła w warsztatach, podczas których poznała dorobek prekursorów tanecznej techniki kontakt improwizacji – podejście do ruchu, ciała i napięcia powstającego w wyniku spotkania ciał, a także do orientacji w przestrzeni. Równolegle choreografka zainteresowała się ruchem back-to-the-land, którego przedstawiciele wybierają miejsca bliskie ideom ekologicznym i kontestacyjnym, niemiejskie i odosobnione, postulują zwrot w kierunku samodzielnej produkcji żywności i zwolnienie tempa życia. Tworzą tym samym alternatywę dla kapitalistycznej ekonomii ciągłego postępu i eksploatacji zasobów. Czy rzeczywiście reprodukowanie strategii takich formacji jak Bread And Puppet Theatre ma dzisiaj sens? Co jest realnym bodźcem do przebywania w stanie izolacji: pragnienie powrotu do natury czy potrzeba twórczej koncentracji?

pomysł i choreografia: Kaya Kołodziejczyk
kostium: Grzegorz Matląg – MALDOROR
muzyka: Sun Ra „Space is the place“
kompozycja oryginalna: Daniel Radtke

źródło: Festiwal C/U

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.09.13, autor: blackrose)
Tagi: Festiwal C/U, Kaya Kołodziejczyk, SOL, Teatr Studio, teatr
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
CALUM HOOD
2
Haim
3
Steve Hackett
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Lauren Spencer Smith
8
Józef Skrzek
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Cédric Klapisch
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Michael Dweck, Gregory Kershaw
5
Ido Fluk
6
David Koepp
7
Joseph Kosinski
8
Dani de la Orden
9
David Marqués
10
Blandine Lenoir
1
Monika Kacprzyk
2
Marcel Moss
3
Barbara Kingsolver
4
Kobi Yamada
5
Juan Gómez-Jurado
6
Agata Zamarska
7
Emma Angstrom
8
Isabel Allende
9
Penn Holderness, Kim Holderness, Edward Hallowell
10
Molly Jong-Fast
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia