Już 13 września w Teatrze Imka odbędzie się premierowy pokaz eksperymentalnego projektu teatralnego Triumf. Spektakl powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS, dzięki stypendium twórczemu uzyskanemu w ramach Funduszu Promocji Twórczości.
Teatr Imka po raz kolejny otworzył się na współpracę z młodymi, odważnymi twórcami teatralnymi. „Triumf" to eksperymentalny projekt teatralny, który rozwija się zarówno na scenie, jak i za pośrednictwem internetu do którego nieustannie „podłączeni" są twórcy.
Historia składa się z serii scen w której poznajemy parę głównych bohaterów- nieuleczalnie chorego chłopaka, oraz opiekującą się nim dziewczynę. Podglądamy ich w czasie wykonywania codziennych czynności, przysłuchujemy rozmowom dotyczącym zarówno codziennych spraw jak i tych ostatecznych, związanych ze śmiercią, przemijaniem, czasem, Bogiem, wiarą, czy życiem.
Autorem tekstu, odtwórcą głównej roli oraz reżyserem spektaklu jest Yan Zmit, enfant terrible stołecznego teatru, młody twórca znany już z realizacji projektów takich jak Stand-Up Tragedy oraz Krainer. Historia składa się z serii scen w której poznajemy parę głównych bohaterów – nieuleczalnie chorego chłopaka oraz opiekującą się nim dziewczynę. Podglądamy ich w czasie wykonywania codziennych czynności, przysłuchujemy rozmowom dotyczącym zarówno codziennych spraw, jak i tych ostatecznych, związanych ze śmiercią, przemijaniem, czasem, Bogiem, wiarą, czy życiem.
Yan Zmit, reżyser sztuki:
Umieranie nie dotyczy tylko ludzi starych. Umierają wszyscy. Niezależnie od wieku, płci, pochodzenia. Umierają piękni, młodzi i inteligentni. Kto by pomyślał… Umierają samotnie, albo w towarzystwie drugiej osoby, która prędzej czy później też umrze. Ci, którzy umierają, chcą umrzeć jak najszybciej. Ci, którzy żyją, chcą żyć jak najdłużej. “Triumf”, to historia o życiu i o śmierci, ale jednak bardziej o życiu niż o śmierci.
„Triumf", to historia o życiu i o śmierci, ale jednak bardziej o życiu, niż o śmierci."
Obsada : marta dylewska, marta dobecka, yan zmit
Muzyka na zywo : radek rutkowski
Rezyseria, autor tekstu : yan zmit.
Spektakle: 13, 14, 15 września o 19:00.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |