Opowieść o wielkiej polityce: żywot polityczny w Izraelu

28 sierpnia nakładem Wydawnictwa Czarne ukaże się książka Ben Gurion – dialog Davida Landau, dziennikarza i byłego redaktora naczelnego Haarec, z Szimonem Peresem, prezydentem Izraela i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, na temat polityka izraelskiego Bena Guriona.

Dawid Ben Gurion urodził się 16 października 1886 roku w Płońsku jako Dawid Grün. Umarł 1 grudnia 1973 w Ramat Gan otoczony sławą jednego z najważniejszych izraelskich polityków. Wierzył w wyjątkowość narodu żydowskiego i jego prawo do posiadania własnego państwa. Był jednym z młodych pionierów z drugiej alii, zaczynał od zbierania pomarańczy i prostych prac pasterskich, a po latach został pierwszym szefem rządu. Był wizjonerem i pragmatykiem zanurzonym w żydowskiej historii i tradycji, a przy tym patrzącym w przyszłość i wyzbytym sentymentów. Stał się symbolem energii, która stworzyła państwo Izrael, i przywódcą, jakiego potrzebował kraj walczący o swoje istnienie. Dla Szimona Peresa, prezydenta Izraela i laureata Pokojowej Nagrody Nobla, a także dla wielu innych Izraelczyków, Dawid Ben Gurion był postacią z legendy, ojcem założycielem ich państwa, współczesnym prorokiem, a jednocześnie człowiekiem z krwi i kości, który własnym trudem, uporem i wiarą zapisał się na kartach historii.

Książka łączy osobiste wspomnienia z opowieścią o wielkiej polityce i wydarzeniach, które zmieniły świat. Dla Peresa to dialog z samym sobą i przeszłością, który David Landau, dziennikarz i były redaktor naczelny Haarec, podsycał wnikliwymi pytaniami na temat Bena Guriona i jego dziedzictwa.

Szimon Peres, David Landau Ben Gurion. Żywot polityczny
Premiera: 28 sierpnia 2013 roku
Wydawnictwo Czarne

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.08.13, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Szimon Peres, David Landau Ben Gurion. Żywot polityczny
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Hives
2
Matteo Bocelli
3
Tom Odell
4
Twenty One Pilots
5
Anna Krzeszowiec
6
Jean-Michel Jarre
7
Sophie Ellis Bextor
8
Arjen Anthony Lucassen
9
Il Volo
10
Helloween
1
Felipe Vargas
2
Mike Flanagan
3
Eva Victor
4
Jay Roach
5
Bernhard Wenger
6
Burhan Qurbani
7
Michael Chaves
8
Ron Howard
9
Darren Aronofsky
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia