Wakacyjny Cykl Operowo-Baletowy 2013: Carmen

4 sierpnia krakowskie Kino Kijów.Centrum w Krakowie zaprasza na teatralno-baletową wersję Carmen Georges’a Bizeta według koncepcji Teatro Real z Madrytu.

W ramach Wakacyjnego Cyklu Operowo-Baletowego 2013 Kijów.Centrum pokaże uniwersalność historii Carmen. Słynna opera, zaprezentowana zostanie w wersji teatralno-baletowej, według koncepcji Teatro Real, Madryt.
Niecodzienna inscenizacja Carmen, stworzona przez wybitnego hiszpańskiego tancerza flamenco Antonio Gadesa, który stał się także jednym z najlepszych choreografów na świecie, doskonale oddaje istotę miłosnej historii Bizeta. Gades pokazuje jak wybuchowa i intensywna może być siła uczuć w tradycyjnym hiszpańskim flamenco. Ożywiająca pasja przyziemnych emocji, które prowadzą do rozkwitu trudnej miłości i rywalizacji – taka właśnie jest Carmen.

Spektakl zawiera wiele tradycyjnych elementów flamenco, lecz Gades dodaje także cząstkę siebie, która stanowi niepowtarzalny miks, będący wypadkową kilku kultur i wielu lat spędzonych w najlepszych zespołach tanecznych świata. Carmen w wersji teatralno-baletowej to widowiskowe tańce grupowe, sensualne duety i wirtuozerskie solówki, które tworząc całość przedstawiają wszystkie twarze flamenco, obrazując jednocześnie historię znaną ze słynnej opery Bizeta.
Warto wspomnieć, że na podstawie przedstawienia, które Gades wyreżyserował w latach 60. XX wieku, powstał pełnometrażowy film, który w 1983 roku pojawił się na ekranach kinowych, dzięki hiszpańskiemu twórcy – Carlosowi Saura. Dzieło to otrzymało nominację do Oscara oraz zdobyło nagrodę jury podczas festiwalu w Cannes.

Dodaj artykuł do:
(dodano 31.07.13, autor: blackrose)
Tagi:
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia