Teatr Cięlubi wystąpi na scenie będzińskiego Ośrodka Kultury 25 marca o godz. 18.00 z debiutanckim spektaklem „The Maturas Story – histerie maturalne”.
Spektakl składa się z prologu, dziewięciu rozdziałów i epilogu. Czasem swoim obejmuje sto dni i nocy od studniówkowych szaleństw począwszy, a skończywszy na dniu sądu czyli maturze.
- Grupa licealistów z Będzina (Olga, Adam, Tadeusz, Paula, Elżbieta, Maria) przygotowuje się do zdawania egzaminów dojrzałości. Nagle w ich życiu pojawia się przybysz z kosmosu o znajomo brzmiącym imieniu E.T. Grupa zrobi wszystko by maturę zdać. Nie cofną się przed zjedzeniem książki, nie straszne im będzie przedawkowanie magnezu, rozważą nawet zmianę orientacji seksualnej, zrobią wszystko by zrozumieć klucz maturalny… krótko mówiąc: najważniejsza jest matura! - opowiada reżyser Tomasz Cioch. - Spektakl jest adresowany do wszystkich, którzy zdają, zdawali bądź będą zdawać maturę!
Nazwa teatru powstała na początku bieżącego roku w będzińskim Ośrodku Kultury. Etymologia słowa „Cięlubi” odnosi się do umiłowania teatru. Sam zespół powstał kilka miesięcy wcześniej.
Reżyserem i autorem scenariusza „The Maturas Story – histerie maturalne” jest Tomasz Cioch. Autorem jednego rozdziału jest Izabela Gałdzińska. Zespół, poza reżyserem, tworzą licealiści i gimnazjalista: Tomasz Kuzior, Izabela Gałdzińska, Ewelina Kukla, Sylwia Tołkacz, Paulina Pancerz, Robert Włosek. Młodzież licealna uczy się w będzińskich liceach ogólnokształcących im. C.K.Norwida oraz im. S.Wyspiańskiego.
Wstęp 5 zł.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |