„Paw królowej” w reżyserii Pawła Świątka - spektakl Narodowego Starego Teatru, zostanie zaprezentowany w dniach 3, 4, 5, 6 lipca 2013 r. na Heineken Open’er Festival w Gdyni. Jak podają organizatorzy festiwalu (http://opener.pl/pl/Sztuka/Teatr): „Wszystkie miejsca na przedstawienia teatralne towarzyszące Heineken Open'er Festival zostały zarezerwowane.” Zostało 5 dni do Open'era. Heineken Open'er Festival odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2013. To muzyka, teatr, galeria, muzeum, film, moda i design.
„Paw królowej” jest protest songiem na temat zbiorowej manipulacji. Wszystko w tym spektaklu jest w języku, który powstaje z zasłyszanych błędów, skarłowaciałych stereotypów i wszechobecnej powagi naszego języka. Tak właśnie mówimy, na taki język jest programowana medialna przestrzeń komunikatów i sloganów, które w dobie szybkiej informacji stały się narzędziem sprawowania kontroli. Chcieliśmy zrobić spektakl dezynwoltury, upojenia absurdem dźwięków i marzeniem o nowej wspólnocie językowego kaprysu.
Paweł Świątek
wg Doroty Masłowskiej
„Paw królowej”
adaptacja i dramaturgia – Mateusz Pakuła
reżyseria – Paweł Świątek
scenografia – Marcin Chlania
obsada: Paulina Poślednik, Małgorzata Zawadzka, Szymon Czacki, Wiktor Loga-Skarczewski
premiera: 27 października 2012
Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach projektu „IV edycja festiwalu re_wizje w Małopolsce” ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007–2013.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |