Piotr Domagała Trio w Harrisie

Harris Piano Jazz Bar w Krakowie zaprasza 22 czerwca 2013 r., o godz. 21.30 na koncert jazzowy Piotra Domagały.

Piotr Domagała – muzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej-instrumentalistyka. W swojej twórczości inspiruje się kulturą słowiańską, szczególnie muzyką Słowian Zachodnich. Wykształcenie muzyczne (jazz na Akademii Muzycznej w Katowicach) i humanistyczne (prawo UJ, studiował także filozofię) skłania go do poszukiwań w szerokim spektrum sztuki. Wyraża się poprzez melodię, brzmienie i rytm.

Na rynku ukazały się jego dwie autorskie płyty: „Pnącza” oraz „Slavonic Tales” z Adamem Kawończykiem na trąbce i in. oraz Sławkiem Bernym na perkusjonaliach.

Lider Szy-Szy Kaan Jazz Project, Piotr Domagała Quartet, Acoustic Guitar Duo. Autor większości utworów wykonywanych przez te formacje.

Ponadto jest wykładowcą w klasie gitary Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił doktorat „Gitara we współczesnej muzyce jazzowej – studium technik i możliwości brzmieniowych”. Prowadzi też zajęcia w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje jako muzyk sesyjny oraz instrumentalista, m.in. z Małgorzatą Krzysicą, Jarosławem Mamczarskim, Hefi Quartetem, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Cyklicznie przygotowuje i wykonuje muzykę do filmów niemych w ramach pokazów organizowanych przez Teatr Słowackiego w Krakowie.

W ramach swojej pracy artystycznej miał okazję współpracować z najwybitniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. A. Kawończykiem, A. Zubkiem, M. Bałatą, K. Prońko, J. Główczewskim, P. Wojtasikiem, W. Groborzem, A. Czerwińskim, P. Baronem.

Regularnie notowany w kategorii „Gitara Jazzowa” w ankiecie TopJazz magazynu „Jazz Forum”.

http://www.piotrdomagala.eu/

Skład:

Piotr Domagała – guitar

Adam Kawończyk – trumpet, flugelhorn, flute

Sławek Berny – tabla, udu, cajon, bongos, electric trampura, chekere

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.06.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Piotr Domagała Trio w Harrisie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia