Jubileuszowa prapremiera spektaklu "Czterdzieści" w Polskim Teatrze Tańca

15 i 16 czerwca w CK Zamek w Poznaniu odbędzie się prapremiera spektaklu Czterdzieści. Przedstawienie jest efektem współpracy zespołu PTT i Jo Strømgren Kompani.

Idea Czterdzieści jest budowana wokół analogii między wiekiem zespołu – Polskiego Teatru Tańca, a wiekiem człowieka. Reżyserem, choreografem i scenarzystą spektaklu jest światowej sławy norweski artysta – Jo Strømgren. Wykształcił on znaczący, indywidualny język sztuki, sytuujący się na styku teatru, tańca, animacji teatralnej, filmu i muzyki na żywo, opakowany w ramy języka absurdu. Jako choreograf współpracował z bardzo różnymi repertuarowo zespołami od baletu klasycznego, po taniec współczesny. Jego spektakle mają w swoim repertuarze m.in. Iceland Dance Company, Norrdans Dance Company, Helsinki Dance Company, Cedar Lake Dance Company w Nowym Jorku, czy Ballet de l’Opera National du Rhin, a także teatry dramatyczne w całej Skandynawii.

Jo Strømgren w następujący sposób komentuje powstający w PTT spektakl:

Mówią, że życie jest jak książka. Ale życie nie jest książką. Życie jest zapisane na tysiącach luźnych kartek. Możesz opowiedzieć historię, owszem, możesz nawet stwierdzić, że ta historia jest prawdziwa, lecz – doprawdy – wszystko to jest jedynie kwestią wyboru, decyzji, które strony ułożyć i w jakim porządku. Nasza opowieść jest właśnie taka.

Prapremierze Czterdzieści będą towarzyszyć 2 wystawy fotograficzne. Autorem pierwszej z nich jest Knut Bry – fotograf zespołu Jo Strømgren Kompani. Wystawa Czas tańca będzie natomiast poświęcona zespołowi PTT. Jej autorem jest Krzysztof Fabiański. Wernisaż obu wystaw odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w CK Zamek.

Prapremiera Czterdzieści oraz wystawy fotograficzne są częścią 3-letniego projektu Znaki Czasu – Pokonać Granice. Działania Artystyczno-Edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii.

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.06.13, autor: blackrose)
Tagi: Czterdzieści, Polski Teatr Tańca, teatr, taniec
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Sang-il Lee
4
Rafał Reyman Głombiowski
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia