Historia o miłosiernej, czyli testament psa

14 czerwca na Dużej Scenie Teatru Nowego w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu Ariano Suassuna Historia o miłosiernej, czyli testament psa w reżyserii Remigiusza Brzyka.

W sztuce mojej nie znajduje się ani jedno zdanie, ani jedno słowo sprzeczne z prawdą głoszoną przez Kościół. W istocie wyśmiewam w niej złego księdza i złego biskupa. A o co chodzi? W małym miasteczku, w którym obowiązuje ściśle ustalona hierarchia społeczna, umiera pies bogatej Piekarzowej. W wyniku intryg łotrzyka Świerszcza, powołującego się na tytułowy testament psa, udaje się nakłonić miejscowego proboszcza do uroczystego katolickiego pochówku zwierzaka. Kiedy wiadomość o tym dociera do Biskupa, sprawa się komplikuje, a do testamentu trzeba dodać kolejne zapisy… Intryga się zagęszcza, interweniuje Duch Święty, a na scenę wkraczają przedstawiciele Nieba i Piekła.

Pierwsza wersja spektaklu została zrealizowana we wrocławskiej PWST. Przedstawienie zachwyciło zarówno jurorów Festiwalu Szkół Teatralnych, jak i publiczność we wszystkich miejscach, w których było prezentowane.

W Teatrze Nowym reżyser – Remigiusz Brzyk – połączy nieokiełznaną witalność młodych adeptów sztuki aktorskiej z kunsztem doświadczonych aktorów, tworząc pełną zaskakujących rozwiązań współczesną wersję moralitetu.

Reżyseria i scenografia: Remigiusz Brzyk
Współpraca scenograficzna: Małgorzata Zelek
Kostiumy: Agnieszka Majkutewicz
Muzyka i opracowanie muzyczne: Filip Kalinowski
Inspicjent/asystent reżysera: Dorota Kuczyńska-Standełło

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.06.13, autor: blackrose)
Tagi: Ariano Suassun, Historia o miłosiernej, czyli testament psa, Remigiusz Brzyk
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bring Me The Horizon
2
Bryan Ferry
3
Crown Lands
4
At the Gates
5
Arlo Parks
6
Black Label Society
7
Archive
8
Gorillaz
9
Avatar
10
Balu Brigada
1
Kleber Mendonça Filho
2
Giorgos Georgopoulos
3
Sang-il Lee
4
Rafał Reyman Głombiowski
5
Sarah Miro Fischer
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia