"Porwanie Sabinek" w Teatrze Kamienica

8 czerwca w Teatrze Kamienica w Warszawie odbędzie się premiera sztuki "Porwanie Sabinek" w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Akcja sztuki rozgrywa się w Otwocku na początku XX wieku. Spektakl opowiada pełną zabawnych perypetii historię mieszczańskiej rodziny Owidowiczów. Ich stateczne życie zadrży w posadach, kiedy w mieście pojawi się objazdowy teatr nieco nieobliczalnego wizjonera – Leonarda Strzygi Strzyckiego – w tej roli Emilian Kamiński.

Owidowiczowie i przyjaciele rodziny uwikłają się w sieć intryg, by ukryć przed jedną z bohaterek fakt, iż jej mąż napisał scenariusz sztuki Porwania Sabinek, która ma być wystawiona w miejscowym kasynie. Będzie to sztuka pełna niespodzianek – po raz pierwszy na deskach teatru, u boku Emiliana Kamińskiego wystąpi jego siostra – Dorota Kamińska (w roli Ernestyny). W scenografii spektaklu zostaną użyte oryginalne elementy drewnianej architektury letniskowej – tzw. świdermajera. Dla pasjonatów architektury, w stylu Michała Elwiro Androllego, będzie to niezwykła okazja, by przenieść się w świat podwarszawskiego miasteczka z początku XX wieku.

Obsada: Dorota Kamińska, Ewa Lorska, Michalina Sosna, Olga Sarzyńska, Wojciech Duryasz, Marek Frąckowiak, Emilian Kamiński, Mikołaj Krawczyk, Michał Rolnicki.
Autor: Franz i Paul Schnthan
Adaptacja: Julian Tuwim
Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński
Muzyka: Paweł Gawlik
Kostiumy: Anna Waś

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.05.13, autor: blackrose)
Tagi: teatr, Porwanie Sabinek, Teatr Kamienica
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Molly Tuttle
4
Tom Grennan
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Józef Skrzek
9
Paul Weller
10
Ólafur Arnalds
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Elżbieta Pytlarz
2
Igor Kaczmarczyk
3
Maciej Kaźmierczak
4
Anna Karpińska
5
Lisa Scottoline
6
Agata Zamarska
7
Mario Vargas Llosa
8
Kelsey Cox
9
Elizabeth Jane Howard
10
Anna Bailey
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia