"Performance-spektakl "Nic" to oryginalne wydarzenie teatralne zrywające z usztywnionym rytuałem chodzenia do teatru i całej gamy zachowań z tym związanych. Już 14 maja o godz. 20:00 w Klubie Powiększenie będziecie mogli na własnej skórze się przekonać jak przypadkowość spotkań tworzy swoiste wspólnoty.
Chcemy czerpać z pięknej tradycji story-tellingu, podzielić się naszą fascynacją opowiadaniami Etgara Kereta. Autor w genialny sposób ukazuje galerię ludzkich charakterów, pozorna banalność graniczy tu z niezwykłością. Chcemy pozostać wierni charakterystycznej dla Kereta „obrazowości”, bliskiej stylistyce komiksu. Inspiruje nas w jego twórczości współczesny język, ironia oraz przechodząca w absurd groteska.
Zamierzamy znieść wszelkie granice między „sceną” a „widownią”, performance odbywać się będzie w zastanej przestrzeni klubu. Zagra DJ Matej, a warstwa wizualna to cykl zdjęć, materiałów video miksowanych na żywo przez Annę Ławrynowicz, a także instalacja rur powstająca przy współudziale widzów."
Etgar Keret urodził się w Tel Awiwie, jest jednym z najpopularniejszych obecnie izraelskich pisarzy. Jego twórczość jest w pełni uniwersalna i zrozumiała dla każdego. W Polsce ukazało się siedem zbiorów opowiadań Kereta. Każda z jego książek to bestseller, jego publikacje tłumaczone są na wiele języków: angielski, niemiecki, włoski, holenderski, hiszpański, polski, rosyjski a nawet arabski. Chociaż najbardziej znany jest jako prozaik, jego dorobek artystyczny obejmuje różne dziedziny sztuki. Współtwórca musicalu, komiksów, autor filmu telewizyjnego, w oparciu o jego opowiadania powstają filmy animowane. Został uhonorowany wieloma nagrodami.
Spektakl ma być artystyczną interwencją w publiczną, klubową przestrzeń.
Udział wezmą aktorzy i niezależni twórcy teatralni:
Maria Czykwin, Maciek Więckowski, Mikołaj Osiński, Anna Ławrynowicz, DJ Matej.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |