8 maja 2013 roku do księgarń trafił najnowszy tom o niezwykłych przygodach Oksy Pollock. Gorąco zachęcamy do lektury.
Trzynastoletnia Oksa Pollock dowiaduje się, że jest nową Najłaskawszą Edefii – władczynią równoległego, niewidzialnego dla Ziemian świata. Znak w kształcie gwiazdy na jej brzuchu i liczne cudowne zjawiska, jakie od niedawna wywołuje, świadczą o tym, że Oksa jest „Nieoczekiwaną”, na którą czekają wszyscy We-Wnętrzni.
Tymczasem Ziemię grozi zagłada: trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, morze deszczu. W Komnacie Peleryny Oksa zostaje zobowiązana do przywrócenia utraconej równowagi dwóch światów: We-Wnętrza i Ze-Wnętrza. Wraz z wiernymi – Tymi-Którzy-Uszli – wyrusza w poszukiwaniu Edefii na krańce Azji. Przejście z jednego świata do drugiego staje się przyczyną wielu cierpień. Gus i mama Oksy znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a Dragomira traci życie.
Czy Oksa stanie na wysokości zadania? Czy będzie potrafiła wypełnić swoje niesamowite przeznaczenie? Czy uratuje dwa światy i tych, których kocha?
Do tej pory ukazały się trzy tomy przygód Oksy Pollock: „Ostatnia nadzieja” (dostępny także w audiobooku w interpretacji Anny Dereszowskiej), „Las zabłąkanych” oraz „Serce dwóch światów”.
Tytuł: Oksa Pollock. Przeklęte więzy
Autorzy: Anne, Plichota, Cendrine Wolf
Wydawca: Czarna Owca
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-05-08
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Ilość stron: 456
Tłumaczenie: Karolina Sikorska
Cena: 34, 90 zł
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |