Wystawa prac Marty Kozłowskiej

Od 10 maja w Pracowni w piwnicach Pałacu pod Baranami będzie można obejrzeć wystawę prac Marty Kozłowskiej pt. „Odkryte piękno”. Motywem przewodnim jest kobieta, odwieczne źródło inspiracji dla artystów. W pracach malarki ogromną rolę odgrywa kolor, podkreślając dwoistość kobiecej natury lub ognisty temperament. Barwy zimne i gorące silnie ze sobą kontrastują, a mimo zróżnicowanej temperatury działają na widzów pobudzająco. Zwiedzający obejrzą świat z perspektywy przeżyć, emocji i fascynacji artystki.

Według Marty Kozłowskiej:

„Kobiecość jest bardzo wdzięcznym tematem, nie ma nic bardziej inspirującego niż drugi człowiek, zwłaszcza pełen sprzeczności, tak nieposkromiony i tajemniczy. Kobieca natura fascynuje, zniewala zmysły, urzeka. Każda kobieta dla artysty jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, po prostu piękna i wyjątkowa…”


Marta Kozłowska urodziła się w Olsztynie w 1982 roku, gdzie ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych ze specjalnością wystawiennictwo. W 2011 roku ukończyła Wydział Architektury wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2011 roku mieszka i tworzy w Krakowie. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki. Wciąż podejmuje nowe wyzwania i poszerza zakres swoich zainteresowań. Obecnie organizatorka Targów Młodej Sztuki "Sztukobranie" w Krakowie. Największą pasją artystki jest malarstwo i grafika warsztatowa, w której dominuje tematyka kobieca.

Wernisaż 10 maja 2013, 19:00
Podczas wernisażu wśród przybyłych osób zostanie rozlosowane dzieło artystki. Dodatkowa atrakcja wieczoru to muzyczny happening. W ramach wystawy goście będą mogli wziąć udział w warsztatach graficznych, poprowadzonych przez Martę Kozłowską.

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja ta działając „non-profit” promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę, wspierając jednocześnie twórczość artystów.

Wystawa potrwa do 14 czerwca 2013

Wstęp wolny.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.05.13, autor: blackrose)
Tagi: Marta Kozłowska
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia