Zrób to sam!

Już 20 maja w całym kraju odbędą się warsztaty z rożnych technik DIY, czyli “zrób to sam”. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia DIY przez cały tydzień uczestnicy warsztatów będą mogli nauczyć się szycia, odnawiania mebli, tworzenia biżuterii, zabawek i przerabiania ubrań.

Organizatorem warsztatu może być każdy, kto zna się na technikach tworzenia (lub przerabiania) i chciałby pokazać je innym. Inicjatorem Ogólnopolskiego Tygodnia DIY jest portal DaWanda.pl, a patronat honorowy nad akcją objęło Narodowe Centrum Kultury. Tydzień DIY odbędzie się pod hasłem “DIYstroy hate, create love!”.

Organizatorami warsztatów są zarówno projektanci z pracowni autorskich z całej Polski oraz osoby prowadzące warsztaty w lokalnych domach kultury. Swoją propozycję warsztatu można zgłosić na TEJ stronie, podając miejsce, opis, termin i maksymalną liczbę uczestników. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, uczestnicy muszą jedynie pokryć koszt materiałów - nie więcej niż 10 zł od osoby. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 20 maja.

DIY (do it yourself) to idea i ruch, który narodził się w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Określał twórcze podejście do przedmiotów: tworzenie i przerabianie w miejsce ciągłego kupowania rzeczy zużytych i zepsutych - samodzielne, czyli bez pomocy fachowców. W ostatnich latach znaczenie terminu DIY znacznie się poszerzyło i rozwinęło. Technik DIY jest kilkadziesiąt: od samodzielnego tworzenia ceramiki, przerabiania ubrań i tworzenia biżuterii po nadawanie przedmiotom nowej funkcji - jak np. meble z palet drewnianych. Istotą Tygodnia DIY jest prezentacja technik i lokalnych projektantów, zachęcenie do kreatywności oraz odkrycie zapomnianych sposobów na “zrób to sam” w społecznościach lokalnych.

Więcej informacji: TU i TU.

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.05.2013, autor: irka)
Tagi: Zrób to sam, diy, szycie, odnawianie mebli, tworzenie biżuterii, zabawek , przerabianie ubrań
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Bring Me The Horizon
3
Kasabian
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Tarja
7
Muse
8
Sienna Spiro
9
Suki Waterhouse
10
Evanescence
1
David Robert Mitchell
2
Yann Gozlan
3
Kei Ishikawa
4
Ridley Scott
5
Richard Linklater
6
Maciej Cuske
7
Christopher Nolan
8
Gabriele Muccino
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Sławomir Jarmuż
2
Jerzy Strzelczyk
3
Rollo May
4
Małgorzata Zielińska
5
Loreth Anne White
6
Sylvain Tesson
7
Robert A. Heinlein
8
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
9
Jerzy Gąssowski
10
Beata Ziaja
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia