15. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA

Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA wspiera społeczności lokalnej gminy żydowskiej na Dolnym Śląsku poprzez organizację wydarzenia rozpoznawalnego wśród Wrocławian i Dolnoślązaków, prezentującego kulturę żydowską – ułatwiającego rozwój, autoprezentację mniejszości, komunikację i wzmacnianie jej poczucia tożsamości kulturowej. W terminie od 1 do 8 czerwca odbędzie się 15. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA.

Co roku staramy się popularyzować naukowej wiedzy o mniejszości żydowskiej. Ze szczególnym naciskiem na to, aby wiedza dostarczana uczestnikom festiwalu rozszerzała horyzonty myślowe i łamała fałszywe stereotypy.

Festiwal ma miejsce w samym sercu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku przez co pragnie wzmacniać obraz Wrocławia jako miasta dbającego o tolerancję dla inności oraz zachęcającego do aktywnego udziału w przedsięwzięciach ukierunkowanych na kulturę i sztukę żydowską wykonywaną na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

W tym roku działania Festiwalu opierają się na czterech filarach:

Pierwszy obejmuje szeroki blok interdyscyplinarnych działań prowadzonych przez wybitnych artystów w swoich dziedzinach, mających na celu zachęcenie do aktywnego rozwijania ekspresji twórczej, w którego skład wejdą: warsztaty, akcje happeningowe, spacery.

Drugi filar – edukacyjny, zawiera spotkania i wykłady - dostarczy możliwości do zaspakajania wiedzy o kulturze żydowskiej, ukazując ją w szerokim kontekście.

Trzeci to pokaz twórczości filmowej związanej z kulturą żydowską. Wzorem lat ubiegłych zaprezentowane zostaną, bardzo popularne, filmy z 8. Międzynarodowego Festiwalu Żydowskie Motywy w Warszawie.

Ostatni filar, bardzo ważny, stanowią koncerty - tradycyjnie towarzyszą festiwalowi. Cieszą się one od lat ogromną popularnością. Są okazją do zaprezentowania szerszej publiczności, bardzo różnorodnej, żydowskiej muzyki, wykonywanej na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.04.13, autor: blackrose)
Tagi: 15. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Molly Tuttle
4
Tom Grennan
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Józef Skrzek
9
Paul Weller
10
Ólafur Arnalds
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Elżbieta Pytlarz
2
Igor Kaczmarczyk
3
Maciej Kaźmierczak
4
Anna Karpińska
5
Lisa Scottoline
6
Agata Zamarska
7
Mario Vargas Llosa
8
Kelsey Cox
9
Elizabeth Jane Howard
10
Anna Bailey
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia