"Wiedeń Hitlera" Brigitte Hamann

14 maja ukaże się w ksiegarniach pierwsze kompletne, uzupełnione i poprawione wydanie książki "Wiedeń Hitlera", która stała się sensacją na rynku czytelniczym.

"Wiedeń Hitlera" to biografia obejmująca młodzieńcze lata Hitlera, Autorka ukazuje w niej sylwetkę młodego, osamotnionego człowieka z prowincji na tle szerokiej kulturalnej, społecznej i politycznej panoramy Wiednia lat 1907-1913. Tak niezwykle burzliwy okres w historii wielonarodowego państwa Habsburgów nie mógł pozostać bez wpływu na przyszłego dyktatora. Szczególnie wiele przejął on od najgłośniejszego propagatora antysemityzmu i germańskiego kultu wodza w monarchii austro-węgierskiej - Georga Schonerera. To wtedy w umyśle Hitlera zaczął się kształtować jego przyszły światopogląd, przeświadczenie o wyższości narodu niemieckiego i jego szczególnej misji. Dokonując krytycznej analizy wielu dokumentów archiwalno-źródłowych, wspomnień ludzi, którzy znali Hitlera, relacji jego współpracowników oraz jego własnych wypowiedzi, autorka dostarczyła czytelnikom wspaniałe źródło rzetelnej wiedzy o wczesnych latach życia przyszłego Fuhrera Trzeciej Rzeszy.

Brigitte Hamann jest doktorem nauk historycznych, studiowała historię w Munster i Wiedniu. Jest jednym z najbardziej cenionych ekspertów z zakresu dziejów Austrii i Wiednia schyłku XIX wieku.. Napisała wiele poczytnych książek o tej tematyce, m.in. biografie cesarzowej Elżbiety i pierwszej laureatki pokojowej Nagrody Nobla Berty von Suttner. Jej biografia Winifredy Wagner (2005 r.), jednej z założycielek NSDAP i bliskiej przyjaciółki Hitlera zdobyła kilka nagród dla książki roku oraz historycznej książki roku. W 2012 roku autorka została uhonorowana prestiżową Honorową Nagrodą Księgarzy Austriackich.

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.04.13, autor: blackrose)
Tagi: "Wiedeń Hitlera" Brigitte Hamann
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia