Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na premierę spektaklu "Navigation Song BD303", która odbędzie się 11 maja 2013 r. o godz. 19.00 w Starej Prochowni w Warszawie.
Spektakl "Navigation Song BD303" nawiązuje do tradycji pieśni nawigacyjnych (ang. navigation songs). Pieśni te – opisujące porty i szlaki wodne – służyły rybakom i żeglarzom jako narzędzie określania pozycji na morzu. Na kanwach historii rybaków powracających na ląd w spektaklu poruszona zostaje tematyka klątwy Kaina i odwiecznej włóczęgi w poszukiwaniu miejsca na ziemi. Navigation Song BD303 przywołuje przełomowe dla ludzkości koncepcje: humanizm Erazma z Rotterdamu oraz idee Nowego Europejczyka zawarte w dziele Stephana Zweiga. Podróż przedstawiona w spektaklu jest wyrazem osobistych doświadczeń choreografa, urodzonego w Kanadzie, będącego jednak z pochodzenia Izraelczykiem, wreszcie – zamieszkałego w Polsce, gdzie postanowił stworzyć rodzinę i dom, stając się częścią nowej Europy. Tancerze zabiorą widza w krótką podróż od komfortu anonimowego, teatralnego fotela do przyjemności odczuwania empatii, pasji i wątpliwości.
Choreografia: Irad Mazliah (Izrael)
Tańczą: Korina Kordova, Bartosz Figurski, Szymon Osiński
Czas: 60 minut
Muzyka: Béla Bartók, Igor Krutogolov & Thunderwheel, Goffredo Petrassi, David Bowden, György Ligeti, Julia Kubica / composer , violinist additional music
Kolejne terminy spektaklu:
25.05.2013 r. godz. 19.00 Stara Prochownia
23.06.2013 r. godz. 18.00 Stara Prochownia
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |