I Mim Festiwal w Krakowie

W dniach 10-11 kwietnia 2013 roku w Krakowie odbywać się będzie I Mim Festiwal organizowany przez krakowski Teatr Nikoli.

Wiąże się on z dwoma szczególnymi jubileuszami. Pierwszym z nich jest wspomnienie Marcela Marceau mistrza i ojca współczesnej pantomimy, niezwykłego artysty i wielkiej osobowości, który w tym roku obchodziłby swoje 90 urodziny. Będzie to okazja dla przywołania jego wyjątkowej postaci, wspaniałej działalności twórczej oraz ogromnego wkładu, jaki wniósł on w świat teatru. W tych dniach swoje 60 urodziny obchodzić będzie również założyciel, reżyser i aktor Teatru Nikoli, Mikołaj Wiepriew, który od ponad 20 lat prowadzi działalność artystyczną, promując sztukę teatru niewerbalnego w Polsce i poza jej granicami.

Podczas dwóch dni festiwalu na scenie Klubu Kabaret pojawią się artyści z Krakowa jak również znamienici goście z innych polskich miast reprezentujący sztukę pantomimy zarówno w jej klasycznym, tradycyjnym kształcie jak i w współczesnym połączeniu z innymi formami teatralno-cyrkowymi.

Gospodarzem Festiwalu jest krakowski Teatr Nikoli, który w swojej działalności łączy teatr ruchu, pantomimę, inspirację niemym kinem, a także elementy sztuki cyrkowej i tańca współczesnego. Ze swoimi spektaklami występuje on na licznych międzynarodowych festiwalach teatralnych i wydarzeniach artystycznych w kraju i za granicą.

Zaproszenie do udziału przyjęli:

Teatr Mimo z Warszawy specjalizujący się w sztuce pantomimy, gospodarz największego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, który odbywa się co roku w stolicy.

Grupa Winegret duet z Wrocławia działający na pograniczu czarnego teatru, pantomimy i teatru lalek, laureat wielu ogólnopolskich konkursów teatralno-kabaretowych

Teatr Pinezka reprezentujący mieszankę klaunady, pantomimy, tańca, elementów kuglarskich oraz teatru lalek

Festiwal rozpocznie się inauguracyjnym spektaklem Teatru Nikoli „Lolita Dolly”, opartym na motywach powieści Vladimira Nabokova „Lolita”, który otrzymał między innymi główną nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Natomiast drugiego dnia odbywać się będzie wieczór pantomimy, podczas którego wraz ze swoimi etiudami wystąpią wszystkie zaproszone teatry.

I Mim Festiwal to wydarzenie szczególne, bowiem jest to pierwszy i jedyny tego typu festiwal, promujący sztukę pantomimy zarówno w jej tradycyjnym jak i współczesnym wymiarze, który odbędzie się w Krakowie.

Więcej na:

www.nikoli.art.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.04.13, autor: blackrose)
Tagi: teatr
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia