„Wędrująca Eurydyka” wspomnienie o Annie German

Spektakl "Wędrująca Eurydyka" można będzie zobaczyc w Sali Koncertowej Radia Wrocław 21 kwietnia o godz 16:00.

„Wędrująca Eurydyka” to nie tylko koncert, to spektakl muzyczny i historia kobiety, Wędrującej Eurydyki, oparta na listach z podróży i wspomnieniach Anny German.

Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa, kolor, lekkość, delikatność, jej utwory przepełnione są miłością do świata i człowieka, afirmacją życia. Teksty niosą olbrzymie wartości – nie tylko literackie. W połączeniu z dźwiękiem tworzą piękne obrazy i wizje plastyczne, które składają się na nastrój tego koncertu, nastrój tajemniczej ekspresji i tęsknoty kobiety, która jako ta wędrująca Eurydyka boryka się z otaczającym ją światem, z całym jego bagażem, w ciągłej wędrówce po niezbadanych dotąd meandrach, zawiłościach, zakrętach, obcych i niepewnych portach.
W tajemniczą podróż pełną niespodzianek zabiera nas Agnieszka Babicz, która jako ta współczesna Eurydyka podąża śladami Anny German po różnych zakątkach świata. Narratorem i jednocześnie przewodnikiem podróży jest Beata Olga Kowalska, która czytanym i recytowanym słowem zaczerpniętym z poezji H. Poświatowskiej i tekstów A. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej Anny German, prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę…

Spośród bogatego zbioru twórczości Anny German wybrane zostały utwory najbardziej znane i popularne, charakterystyczne dla kolejnych etapów jej drogi artystycznej. Nie braknie zatem: „Balu u Posejdona”, „Eurydyk tańczących” „Greckiego wina” , jak i bardzo ekspresyjnej „La mammy”, czy rosyjskich ballad: „Gori, Gori”, „Wychodzę Sama na drogę”. Czeka nas magiczna podróż do różnych zakątków świata.

Nowe aranżacje, przygotowane przez Jana Rejnowicza w wykonaniu instrumentalistów towarzyszących artystce nadają utworom Anny German świeżość pozostawiając jednocześnie ich autentyczny klimat i nastrój.
Skład instrumentalny: instr. klawiszowe - instr. perkusyjne – gitara bas – saksofon/flet/akordeon.

Z ciemnej otchłani sceny popłynie uwertura w wykonaniu muzyków, która niczym „Ballada o Niebie i Ziemi” towarzyszy widzowi przez cały spektakl, by na koniec z pustej przestrzeni sceny popłynął głos samej Anny German.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.04.13, autor: blackrose)
Tagi: Wędrująca Eurydyka,Anna German
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia