Fascynacje Mariana Opani

Centrum Kultury Wrocław-Zachód zaprasza 14 kwietnia o godz. 18:00 na recital Mariana Opani pt. "Moje Fascynacje".

Na recital artysty złożą się śmieszne, a także liryczne i dramatyczne oraz „szlachetno-erotyczne” piosenki. Marian Opania wykonuje utwory m.in. Brela, Hemara, Wysockiego, Okudżawy i Młynarskiego. Całość dopełniają kabaretowe monologi autorstwa Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego i Jana Pietrzaka. Przy fortepianie artyście towarzyszy Aldona Krasucka, prof. Akademii Teatralnej w Warszawie.
W programie usłyszeć można utwory tj.: „Cukierki dla panienki”, „Piosenka starszych kochanków” J. Brella, „Modlitwa” B. Okudżawy, „Tyle jest miast” M. Hemara, „Nieśmiały monolog” M. Wolskiego, „Bridż” A. Słonimskiego i in. Artyście towarzyszyć będzie przy fortepianie Aldona Krasucka.

Marian Opania to aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Urodził się 1 lutego 1943 w Puławach. Jeszcze w czasie studiów na PWST w Warszawie, zadebiutował w filmie Miłość dwudziestolatków (Amour a vingt ans). Debiut na scenie teatralnej przyszedł później, po zakończeniu studiów, 10 października 1964 roku. Przez następne trzynaście lat Marian Opania był związany z Teatrem Klasycznym w Warszawie. W 1970 roku za role w filmach Skok i Sąsiedzi otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego młodego aktora roku, przyznawaną przez tygodnik Ekran. Jego najwybitniejsze role to monodram Moskwa-Pietuszki, Wienedikta Jerofiejewa i rola redaktora w "Człowieku z marmuru", Andrzeja Wajdy. Od ponad dwudziestu lat Marian Opania związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum, gdzie poza rolami dramatycznymi zachwycał interpretacją piosenek i songów w muzycznych spektaklach "Wysocki", "Brel" i "Hemar".

Termin: Niedziela /14 kwietnia 2013 r. / godz. 18.00

Lokalizacja: Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Dodaj artykuł do:
(dodano 25.03.13, autor: blackrose)
Tagi: Marian Opania
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arkadiusz Jakubik
2
Damiano David
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
The Waterboys
7
Bryan Ferry
8
Turbo
9
Mela Koteluk
10
Anita Lipnicka
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia