Innowacyjność i kreatywność kobiet. Design szansą dla MSP

21 i 22 marca w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Innowacyjność i kreatywność kobiet. Design szansą dla MSP".

Rozwijanie firm w oparciu o design może okazać się korzystne dla polskich przedsiębiorców, a także całej polskiej gospodarki, w której strukturze MSP mają dominujący udział i stanowią podstawę wzrostu PKB. Według najnowszych badań Design Council w Londynie każdy 1 funt zainwestowany we wzornictwo przynosi brytyjskim MSP 25 funtów zysku. Takie statystyki dowodzą, że design jest szansą dla przedsiębiorców.

Tegoroczna edycja konferencji poświęcona będzie m.in. zagadnieniom związanym ze znaczeniem działalności projektowej dla rozwoju innowacyjnej gospodarki w Polsce, z uwzględnieniem roli małych i średnich przedsiębiorstw jako podmiotów będących jednocześnie źródłem i odbiorcą nowoczesnego designu. Tematyka obrad będzie obejmować także prawną ochronę wzornictwa.

Potencjał polskich MSP pozwala na zdecydowanie większe uwzględnienie wzornictwa w strategii tych firm. Wpłynie to zarówno na zbudowanie ich marki i wzmocnienie pozycji na rynku, jak również zapewni wzrost zysków.

Podczas konferencji przedsiębiorcy oraz przedstawiciele środowisk projektantów będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, zdiagnozowania przyczyn, które nie sprzyjają ich współpracy, a także określenia i sprecyzowania niezbędnych działań finansowych, prawnych, edukacyjnych itp., które przyczyniłyby się do większego wykorzystania designu w MSP oraz w firmach i przedsiębiorstwach wdrażających rozwiązania innowacyjne.

W dyskusjach panelowych wezmą również udział przedstawiciele organizacji międzynarodowych, a także polskich i zagranicznych instytucji naukowych.

Najważniejsze tematy, które zostaną poruszone podczas VI Międzynarodowej Konferencji Innowacyjność i kreatywność kobiet. Design szansą dla MSP organizowanej z inicjatywy Urzędu Patentowego RP, to:

Jak finansować wzornictwo i czy rzeczywiście wpływa ono na pozycję rynkową i giełdową firmy?
Jakie korzyści płyną z ochrony wzornictwa?
W jaki sposób regiony mogą wspierać sektor MSP?
Jak skutecznie rozwijać współpracę przedsiębiorców z projektantami?
Czy i jak przygotowywać absolwentów kierunków projektowych na uczelniach wyższych do działalności na rynku?

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski i transmitowana w Internecie.
Wydarzeniu towarzyszy wystawa Polskie Red Dot’y w Galerii Kordegarda.

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.03.13, autor: blackrose)
Tagi: Innowacyjność i kreatywność kobiet. Design szansą dla MSP, design, wzornictwo,
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia