W przyszłym miesiącu że grupa Turboweekend wraca do Polski. Duński zespół zagra w naszym kraju trzy koncerty: 20 kwietnia w warszawskiej Proximie, 21 kwietnia w poznańskim Eskulapie i 22 kwietnia we wrocławskim Alibi. Będą to pierwsze klubowe koncerty zespołu w Polsce.
Polscy fani do tej pory mieli okazję oglądać Duńczyków na żywo na festiwalach (między innymi podczas Ursynaliów 2012), na urodzinowym koncercie radia Eska Rock w warszawskiej Stodole (2012) oraz na katowickich Odjazdach (2013). Wreszcie przyszedł czas na koncerty klubowe!
Turboweekend to duński zespół synth-pop-rock’owy, założony w 2006 roku przez przyjaciół z podstawówki. Łączy w swojej muzyce hipnotyzujące dźwięki basu, perfekcyjną perkusję, zaskakujące chwilami partie klawiszowe oraz świetny wokal. Wystarczy dodać do tej mieszanki odrobinę scenicznego szaleństwa i powstaje rewelacyjny skład do grania na żywo!
Grupa nagrała do tej pory trzy albumy. Debiutanckim krążkiem „Night Shift” (2007) Turoweekend zdobył popularność w rodzimej Danii, druga płyta – „Ghost Of A Chance” (2010) i pochodzący z niej hit „Trouble Is” przyniosły zespołowi uznanie również zagranicznych słuchaczy. W 2012 roku światło dzienne ujrzało trzecie wydawnictwo Turboweekend – „Fault Lines”, którym muzycy potwierdzili, że potrafią w bardzo oryginalny sposób łączyć przemyślaną linię muzyczną z lekkością i tanecznymi klimatami.
Turboweekend, to solidne albumy, ale przede wszystkim – porywające koncerty! Muzycy prezentują się na scenie niezwykle energicznie i zapewniają zawsze intensywne koncertowe doznania. Potwierdza to chociażby statuetka Danish Music Awards w kategorii „Best Live Act”, którą Turboweekend zdobył w 2012 roku.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |