Czesi pracoholizm to mają chyba we krwi. Jak inaczej bowiem wytłumaczyć można fakt, że mimo iż mamy dopiero luty, to przygotowania do tegorocznej edycji czeskiego festiwalu Brutal Assault idą pełną parą? Zresztą, po co się nad tym zastanawiać, skoro można po prostu cieszyć się tym, co pan Schizmo z ekipą przygotowali nam na bieżący rok. Lista zespołów już dziś prezentuje się imponująco.
Zaczynając od akcentów rodzimych: W skład reprezentacji Polski na BA2011 jak na razie wchodzą dwa zespoły: VADER i niedawno reaktywowane DECAPITATED, czyli legendy polskiego technicznego łojenia których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.
Jeśli zaś chodzi o gwiazdy zagraniczne, to muszę przyznać że obawiałem się czy tegoroczna edycja zdoła dorównać poprzedniej, gdzie jednego wieczoru można było zaliczyć występy takich kapel jak Cannibal Corpse, Napalm Death, GWAR czy Children of Bodom. Jednak jak na razie wszystko w tej materii zapowiada się świetnie. Ci, którzy wybiorą się w tym roku do twierdzy Josefov na pewno nie będą mogli narzekać na brak legendarnych kapel. Na scenie zobaczymy między innymi jedną z najsławniejszych i najbardziej zasłużonych norweskich formacji, MAYHEM , amerykańskich pionierów death metalu, MORBID ANGEL, legendę z Bay Area, EXODUS, czy jeden z pierwszych zespołów crossoverowych, SUICIDAL TENDENCIES. Oprócz tego cała masa kapel młodszych, ale równie znanych, takich jak NEVERMORE, SEPTICFLESH, SOILWORK czy NORTHER .
Nie zabraknie również paru chwil na złapanie oddechu przy kapelach prezentujących lżejsze podejście do metalu. W tym roku będą to np. CATHEDRAL, DRACONIAN czy SEVENTH VOID.
Na koniec, w ramach bonusu, wspomnę o występie grupy Excrementory Grindfuckers, grupy znanej głównie z popularnego na polskich portalach satyrycznych cyklu filmików instruktażowych „ How II make a GRIND”.
Jak widać już dziś warto było by jechać na ten festiwal, a fakt że w ciągu sześciu miesięcy które zostały do BA2011 na liście mogą pojawić się kolejne formacje tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że twierdza Josefov po raz kolejny stanie się obowiązkowym punktem na trasie moich wakacyjnych podróży. W ramach przypomnienia zapraszam do przeczytania relacji z ubiegłorocznej edycji.
Więcej informacji na temat Brutal Assault 2011:
http://brutalassault.cz/pl/
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |