Tomahawk na Colours Of Ostrava 2013

Do wcześniej ogłoszonych artystów tegorocznej edycji Colours Of Ostrava  takich jak Sigur Ros, Jamie Cullum, Damien Rice, czy Rokia Traore dołączyli:

Submotion Orchestra – wybuchowa mieszanka electro i jazzu z Wielkiej Brytanii

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zespół zdobył doskonałą reputację zarówno w środowiskach fanów muzyki tanecznej, jak i miłośników głębokiego soulu i nowego jazzu. W studio jak i na scenie Submotion Orchestra to niezwykle sprawny 7-osobowy zespół zachwycający scenicznym zgraniem i muzyczną wyobraźnią.

Sara Tavares – oryginalna wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka

Sara urodziła się poza wyspami, w pokoleniu dzieci emigrantów, którzy wyruszyli z Wysp Zielonego Przylądka na Atlantyku do Europy w poszukiwaniu pracy. Jej debiutancki solowy album Mi Ma Bô z 1999 r. wciąż był zakorzeniony w muzyce R’n’B, ale jego producent, mieszkający w Paryżu afrykański artysta i producent Lokua Kanza, połączył ją z rytmicznym Afro-popem. Album zdobył w Portugalii Złotą Płytę i był nominowany do portugalskich nagród Grammy (Globos de Oero) w kategorii Najlepszy Wykonawca. Druga płyta, Balancê, stała się początkiem międzynarodowej kariery Sary Tavares – cudowny album, kołyszący rytmami rodem z wysp i diaspory afrykańskiej.

Obecnie Sara Tavares jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek gatunku „world music”.

Tomahawk – alternatywna supergrupa ze Stanów Zjednoczonych

Tomahawk powstał w 2000 roku z inicjatywy Mike'a Pattona znanego z grup Faith No More, czy Fantomas. Niedawno ukazała się nowa płyta grupy „Oddfellows”, a zespół powrócił do koncertowania po prawie 10 latach!

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.02.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Tomahawk, Colours Of Ostrava 2013
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
CALUM HOOD
2
Haim
3
Steve Hackett
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Lauren Spencer Smith
8
Józef Skrzek
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Joseph Kosinski
5
Dani de la Orden
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Blandine Lenoir
8
David Marqués
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Magdalena Salik
2
Marek Stelar
3
Liz Moore
4
Rachel Hawkins
5
Marcin Mortka
6
Juan Gómez-Jurado
7
Thomas Orchowski
8
Anya Niewierra
9
Keigo Higashino
10
Isabel Allende
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia