Votum i Dianoya - moc progrocka w Herezji

22 lutego w klubie Herezja zagrają zespoły okrzyknięte nadzieją polskiego progrocka - Votum oraz Dianoya. Jest to koncert w ramach polskiej trasy koncertowej "The Rich & Famous Tour 2013” promującej najnowsze wydawnictwa obu zespołów - Harvest Moon oraz Lidocaine.

Obie formacje prezentują unikalne połączenie nietuzinkowych melodii z ciężko metalowym zacięciem. Pozycje obowiązkowe dla fanów Opeth, Anathemy, Riverside.

Na scenie Herezji zobaczymy również zespół Architecture of Lie, który rozgrzeje publiczność przed występami Dianoy i Votum .

Votum zaistniał w świadomości fanów i mediów w 2008 roku za sprawą debiutanckiej płyty Time Must Have A Stop, która została wydana na całym świecie przez Progrock Records. Dwa lata później dzięki wytwórni Mystic Production (Polska) oraz Eagle Rock (USA) ukazał się drugi album warszawskiej grupy - Metafiction.

Zespół gościł na takich imprezach jak Hunterfest czy Metal Hammer Festival i miał przyjemność występować przed największymi gwiazdami światowego formatu jak Korn, Opeth, Anathema, Sabaton, Riverside, Katatonia, Pain of Salvation.

Zespół Dianoya zadebiutował w 2010 roku albumem Obscurity Divine który zebrał dużo pozytywnych recenzji w kraju i za granicą. W listopadzie 2012 miała miejsce premiera drugiego krążka zespołu Lidocaine, który nakładam holenderskiej wytwórni GlassVille Records pojawił się w sklepach na terenie całej Europy. W międzyczasie formacja sporo koncertowała, grając własne trasy oraz supportując takie gwiazdy jak Riverside, Terry Bozzio & Stick Men czy Iron Butterfly. W marcu 2013 Dianoya będzie promować najnowsze wydawnictwo na 16 europejskich koncertach u boku zespołu Riverside.

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.02.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Votum , Dianoya,progrock
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Balu Brigada
2
Sophie Ellis Bextor
3
David Gilmour
4
Of Mice & Men
5
Avatar
6
White Lies
7
Bob Dylan
8
Bioscope
9
Robert Plant
10
Dropkick Murphys
1
Lynne Ramsay
2
Bálint Dániel Sós
3
Margherita Ferri
4
Agnieszka Holland
5
Sebastian Juszczyk
6
Dan Trachtenberg
7
Wojciech Smarzowski
8
Paweł Podolski
9
Radu Jude
10
Michał Kwieciński
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia