Festiwal Niewinni Czarodzieje

W poniedziałek rozpoczęła się jubileuszowa 50. edycja Festiwalu Niewinni Czarodzieje - poświęcona kulturze, rozrywce i designowi z początku XXI wieku. Festiwal Niewinni Czarodzieje skłania do nowego spojrzenia na burzliwy początek wieku, który w Polsce był początkiem uwolnienia wielkiej kreatywności blokowanej wcześniej przez kapitalizm.

Festiwal Niewinni Czarodzieje pokazywał młodym ludziom, jak bawili się ich dziadkowie i babcie. Teraz jednak organizatorzy postanowili pokazać kolejną, ważną epokę - "ryczące lata dwutysięczne".

Główną atrakcją będzie zwiedzanie legendarnego, nieistniejącego już klubu Nowy Wspaniały Świat - pół wieku temu zbierali się tam lewicowi intelektualiści i artyści. Wirtualne wnętrza zrekonstruowali w technologii 4D młodzi projektanci komputerowi z Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie można usiąść przy stoliku, przy którym siadał Sławek Sierakowski i napić się wiśniówki z samym Maciejem Nowakiem, to znaczy jego wirtualną kopią - pisze "Gazeta Wyborcza".

W środę odbędzie się spotkanie w Nowym Teatrze im. Krzysztofa Warlikowskiego, podczas którego prof. Kazimiera Szczuka opowie o pierwszych Manifach i walce kobiet o parytet. Uczestnicy obejrzą dokumentalny film o Paradach Równości, który zrealizowała telewizja Al Jazeera - Polska.

Dla kinomaniaków zaplanowano przegląd filmów "Być jak Marek Kondrat". Do obejrzenia m.in. zremasterowana wersja słynnego filmu "Dzień świra" pokazującego w ostrym świetle rzeczywistość początku wieku.

Wszystkich zainteresuje na pewno design epoki: wystawa zabytkowych iPodów ze zbiorów Muzeum Narodowego, awarsztaty składania mebli z IKEA.

Festiwal zakończy w sobotę szalona zabawa taneczna przy starych przebojach Marii Peszek, które usłyszymy w nowych aranżacjach młodych, warszawskich grup i didżejów.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.02.2011, autor: joanna)
Tagi: festiwal, maria peszek, niewinni czarodzieje, design, początek XXI wieku
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Bring Me The Horizon
3
Kasabian
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Tarja
7
Muse
8
Sienna Spiro
9
Suki Waterhouse
10
Evanescence
1
David Robert Mitchell
2
Yann Gozlan
3
Kei Ishikawa
4
Ridley Scott
5
Richard Linklater
6
Maciej Cuske
7
Christopher Nolan
8
Gabriele Muccino
9
Stéphane Demoustier
10
Bart Schrijver
1
Sławomir Jarmuż
2
Jerzy Strzelczyk
3
Rollo May
4
Małgorzata Zielińska
5
Loreth Anne White
6
Sylvain Tesson
7
Robert A. Heinlein
8
Tomasz Jurys, Mateusz Grajek
9
Jerzy Gąssowski
10
Beata Ziaja
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia