XV Festiwal Oblicza Teatru w Polkowicach

W terminie od 23 lutego do 24 marca potrwa XV Festiwal Oblicza Teatru w Polkowicach. Patronat honorowy nad Festiwalem objął w tym roku Jerzy Trela.

W Nurcie Głównym XV Festiwalu Oblicza Teatru znajdzie się czternaście spektakli w gwiazdorskich obsadach. Na polkowickiej scenie obejrzeć będzie można m.in. Się kochamy ALE!Teatru z Warszawy z Edytą Olszówką, Lesławem Żurkiem i Rafałem Cieszyńskim, O północy przybyłem do Widawy, czyli Opis obyczajów III Teatru IMKA z Warszawy z Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską i Mikołajem Grabowskim , czy Fredro dla dorosłych – Mężów i Żon Teatru 6.piętro, w którym wystąpią: Jolanta Fraszyńska, Joanna Liszowska i Michał Żebrowski.

Kunszt aktorski patrona honorowego Festiwalu publiczność będzie miała okazję podziwiać dwukrotnie. Jerzy Trela najpierw zaprezentuje się w spektaklu Wariacje Tischnerowskie. Kabaret Filozoficzny Teatru Stu z Krakowa, a następnie podczas wieczoru poetyckiego wygłosi fragmenty swoich najsłynniejszych ról teatralnych, m.in ze spektakli Dziady i Wyzwolenie. Będzie się można także zapoznać z dorobkiem filmowym tego wybitnego aktora. Polkowickie Kino na czas trwania Festiwalu włączy do swojego repertuaru filmy z udziałem Jerzego Treli, m.in. Skorumpowanych i Zakochanego Anioła.

Na polkowickiej scenie spektakle zaprezentują ponadto Teatr Polski ze Szczecina, Teatr Polski z Bielska-Białej, Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy, Teatr Scena Prezentacje z Warszawy, Teatr im. S. Jaracza z Łodzi.

Wyjątkowym wydarzeniem w ramach XV Festiwalu Oblicza Teatru będzie premiera spektaklu Lustro Leszka Mądzika i Sceny Plastycznej KUL.

W programie Festiwalu nie zabraknie także spektakli dla dzieci i młodzieży, konkursów teatralnych i wystaw.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.02.13, autor: blackrose)
Tagi: teatr
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Balu Brigada
2
Sophie Ellis Bextor
3
David Gilmour
4
Of Mice & Men
5
Avatar
6
White Lies
7
Bob Dylan
8
Bioscope
9
Robert Plant
10
Dropkick Murphys
1
Lynne Ramsay
2
Bálint Dániel Sós
3
Margherita Ferri
4
Agnieszka Holland
5
Sebastian Juszczyk
6
Dan Trachtenberg
7
Wojciech Smarzowski
8
Paweł Podolski
9
Radu Jude
10
Michał Kwieciński
1
Jacek Mikołajczyk
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia